Font Size

Profile

Ustawienia strony

Aktualności

Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej

Uczniowie z klas 1-3  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 wybrali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej Krasnymstawie. Na miejscu dzieci powitali panowie strażacy i zaprosili je na zajęcia w Sali Edukacyjnej „Ognik”. Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jakiego używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania,w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach, miały także okazję obserwacji strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową. Strażacy pokazali dzieciom jak ratuje się ludzkie życie.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka uczniowie zdobyli bardzo cenną  wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwalili sobie numery alarmowe do straży pożarnej. Dzieci zrobiły sobie zdjęcia w hełmie strażackim i mogły posiedzieć w makiecie wozu strażackiego. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

                                                                           Joanna Budzyńska

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej