Font Size

Profile

Ustawienia strony

IMG 712817 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie uczniowie klasy ósmej brali udział w projekcie realizowanym przy współpracy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców z Urzędem Marszałkowskim i pod Patronatem Honorowym Marszałka Jarosława Stawiarskiego. Udział w projekcie wzięli również Pan Burmistrz Robert Kościuk, pani Sekretarz Renata Stangryciuk oraz komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie. Warsztaty poprowadził pan Łukasz Adamczak przedstawiciel firmy szkoleniowej „ADRENALTIKA”.

rozmowaJak rozmawiać z dzieckiem? Staraj się być żyrafą!

Od tego, jak rozmawiamy z dziećmi, zależy, jak one kiedyś będą rozmawiać z innymi. A od tego, jak będziemy umieli ich słuchać, zależy to, czy one będą słuchać nas i innych ludzi. Jak rozmawiać z dziećmi – to jedno z najczęstszych pytań, z którym zwracają się do psychologów rodzice.

Kolejka do kasy w supermarkecie. Chłopiec, na oko czterolatek, zaaferowany relacjonuje mamie dzień w przedszkolu: „I taki pan pokazywał nam model samolotu. Fajny! Wiesz, jakie miał skrzydła! Kiedyś takim będę latał. Słyszysz?”. „Czy ty musisz tyle gadać? Marzę o minucie ciszy” – pada wyraźnie zniecierpliwiona odpowiedź.

ubezpieczenieOd 12 kwietnia rodzice uczniów naszej szkoły mogą skorzystać z indywidualnej konsultacji z psychologiem szkolnym. Jeśli jesteś rodzicem i niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka, porozmawiaj o swoich obawach. Konsultacja dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu pod numerem telefonu 82 5763731 (sekretariat szkoły). Serdecznie zapraszam!

Termin : poniedziałek - piątek w godzinach 14:30-15:30 Czas trwania konsultacji :60 minut

Joanna Iwaniak-Karwacka - psycholog szkolny

1712246345082Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. To nie choroba, a odmienna ścieżka rozwoju człowieka. 4 kwietnia 2024r. uczniowie klasy II b na znak solidarności z osobami autystycznymi założyli niebieskie ubrania. Wycięli niebieskie serduszka i motylki. Obejrzeli film edukacyjny, a następnie uczestniczyli w pogadance na temat „Świat, jakiego nie znamy”.

IMG 20240325 112719818Pierwszoklasiści eksplorują kosmos :) Podczas realizacji tematu o kosmosie uczniowie pierwszych klas wykonali piękne prace plastyczne i używali Gogli VR. Odwiedzili też szkolne obserwatorium astronomiczne.

20240322 091001Lekcje angielskiego wcale nie muszą być nudne! Przekonali się o tym ostatnio uczniowie klasy 6 a. Wyzwanie ich polegało na stworzeniu w czasie lekcji potrawy lub deseru oraz napisanie przepisu w języku angielskim. Każdy z projektów był niepowtarzalny. Podczas lekcji uczniowie mogli nie tylko stworzyć przepisy oraz zaprezentować sposób przygotowania ulubionych dań, ale również dokonać degustacji przygotowanych przez siebie pyszności. Połączyli naukę ze świetną zabawą.  

IMG 4868„EkoFlow" to projekt społeczny, realizowany przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z teorii". Projekt ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Młodzież stworzyła scenariusze zajęć o tematyce ekologicznej, dzięki którym, edukuje dzieci w kilku obszarach tj. odpowiedzialnym gospodarowaniu odpadami, gospodarki w obiegu zamkniętym, odnawialnych źródłach energii, roli zwierząt w przyrodzie, zmianach klimatycznych, znaczeniu mórz i oceanów oraz lasów, a także o znaczeniu wody na Ziemi. 

IMG 306725 marca uczniowie klasy 2c kolejny raz odwiedzili zaprzyjaźnione dzieci z Przedszkola nr 8. Pięciolatki z grupy „Motylki” przywitały starszych kolegów krótką częścią artystyczną, po której nastąpiło wspólne rysowanie. Tym razem pary (przedszkolak i uczeń) stworzyły piękne, wielkanocne pisanki. Bardzo dziękujemy Pani Beacie Sędłak za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania - w naszej klasie!

Katarzyna Wyszyńska

20240325 125045Kolejną akcją Samorządu Uczniowskiego z sekcji informatyczno-fotograficznej pod opieką nauczycielek matematyki: p. Moniki Dzierby-Marczyk i p. Elżbiety Sadowskiej było przygotowanie przedświątecznych  matematycznych atrakcji. Uczniowie z klas czwartych i piątych wzięli udział w lekcjach, podczas których przenieśli się do świata wirtualnej rzeczywistości wykorzystując zasoby classvr. Uczestnicy zajęć odwiedzili Amerykę Południową i Północną, poznali tajniki ludzkiego ciała, obejrzeli trójwymiarowe bryły. Klasa 5c przygotowała lapbooki o tematyce ułamków dziesiętnych oraz karty pracy z kodowania, w wyniku czego rozwiązaniem był wielkanocny zając. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, planujemy już kolejne lekcje z wykorzystaniem googli vr zakupionych w ramach projektu "Laboratorium przyszłości”.

ZIMG 2312apraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć świetlicowych naszych uczniów.

434209564 122156832068036042 1748726973191174337 n"A wiosna przyszła pieszo- Już kwiaty z nią się spieszą, Już trawy  przed  nią rosną, I szumią: - Witaj wiosno!/J. Brzechwa/

Wiosna to przepiękna pora roku. Dzieci czekały z niecierpliwością na ten dzień. Na korytarzach od rana było bardzo kolorowo i wesoło. Każda klasa bardzo się zaangażowała, przygotowała wiosenne stroje, dekoracje i wiele ciekawych zadań. Ten dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę uczniom. Mamy nadzieję, że wiosna nas już nie opuści!

IMG 20240314 112824 2W naszej szkole funkcjonuje w pełni wyposażona sala do terapii zaburzeń integracji sensorycznej.Utworzenie nowej sali zostało zrealizowane w ramach  akcji „6. PKO Bieg Charytatywny 2022” organizowanym przez Fundację PKO Banku Polskiego. Na ten cel zaadaptowane zostało jedno z pomieszczeń, a na zakup specjalistycznego sprzętu oraz pomocy terapeutycznych przeznaczono 50 000,00 zł.

Sala do zajęć integracji sensorycznej jest to wyjątkowa przestrzeń służąca organizacji zajęć przez nauczycieli specjalistów. Nowe pomieszczenie zachęca uczniów do podejmowania różnorodnych aktywności w atmosferze bezpieczeństwa i pozytywnych emocji.

20240314 1003363,14 to pierwsze trzy cyfry liczby Pi która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także w naszej szkole. W związku z tym Samorząd Uczniowski z sekcji informatyczno-fotograficznej pod opieką p. Moniki Dzierby-Marczyk i p. Elżbiety Sadowskiej przygotował szereg matematycznych atrakcji. Uczniowie przygotowali i ogłosili konkursy: Dla wszystkich uczniów Jedynki – „Poznaj Pi” – czyli recytowanie z pamięci kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.Mistrzynią tej konkurencji została Julia Świstek z klasy 6b z wynikiem… uwaga!!! aż 78 cyfr po przecinku!!! Drugie miejsce zajęła Maja Tarasewicz, kl. 6b z wynikiem 66 cyfr, trzecie miejsce Amelia Kowalczyk,kl. 6a z wynikiem 28 wyrecytowanych cyfr.

Jesteś tutaj: Home Aktualności