Font Size

Profile

Ustawienia strony

DSC 156323.11.2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr.1 w Krasnymstawie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor Marzeny Morylowskiej, która skierowała ciepłe słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klas pierwszych wystąpili w programie artystycznym, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było jednak złożenie ślubowania na sztandar szkoły, oraz pasowanie dużym ołówkiem, którego dokonała tradycyjnie Pani Dyrektor Marzena Morylowska. Po tym akcie uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr.1 w Krasnymstawie. Po części oficjalnej uczniowie klas trzecich wystąpili w części artystycznej przygotowanej dla młodszych kolegów.

20211117 091045"Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta” /Immanuel Kant/ Mały Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami, ogłosił w klasach I - III zbiórkę karmy na rzecz zwierząt przebywających w tymczasowym schronisku  AVENT. Dzieci ze swoimi rodzicami wykazały się ogromną wrażliwością. Przyniesiono bardzo dużo karmy suchej, w saszetkach, w puszkach, w workach, dla kotków i piesków. Oprócz żywności były  akcesoria niezbędne zwierzętom, a więc koce, miski, zabawki. Taki odzew na nasz apel bardzo cieszy, ponieważ świadczy o dużej wrażliwości, empatii  i ogromnym sercu dzieci i ich rodziców. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy w imieniu swoim, nauczycieli klas I- III i pani weterynarz Agnieszki Cichosz.                               

Opiekunowie MSU

20211119 09543019.11.2021 w Zamościu odbyły się rejonowe zawody pływackie w konkurencji sztafet i  indywidualnych stylów pływackich. Był to bardzo udany występ pływaków z naszej szkoły. Awans do finałów wojewódzkich wywalczyły trzy nasze sztafety 6 x 25m stylem dowolnym:

MickiewiczW związku ze zbliżającym się Świętem Patrona Szkoły Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować:

  1. Konkurs fotograficzny dla uczniów klas 4-8. Zamierzeniem konkursów jest poszukanie odpowiedzi na pytanie „Jakie piękno naszego miasta dostrzegłby romantyczny poeta Adam Mickiewicz?” Uczestnicy konkursu mogą pokazać swój talent przedstawiając piękno Krasnegostawu ukazujący integrację twórczości Mickiewicza z pejzażem Krasnegostawu. W konkursie uczniowie mogą zainspirować się fragmentami utworów Mickiewicza:

psychologZapraszamy do skorzystania z materiałów dotyczących uzależnienia dzieci od internetu. W zakładce "Rodzice" pod hasłem "Uzależnienia behawioralne" można znaleźć poradnik jak pomóc dziecku w odpowiednim korzystaniu z telefonu, komputera itp. Specjalistyczną pomoc oferuje psycholog szkolny pani Małgorzata Stańczuk. Konsultacje dla Rodziców odbywają się w każdą środę od 15.00 do 16.00.

p1515.11.2021 roku na krytej pływalni w Krasnymstawie odbyły się powiatowe zawody w pływaniu. Do rywalizacji przystąpili uczniowie PSP nr1, SP nr 3, PSP nr 4, PSP nr 5, SP Gorzków, SP Izbica,  którzy walczyli o awans do zawodów rejonowych. W  pływaniu sztafetowym 10x25m. stylem dowolnym w kategorii wiekowej 2007 -2008 wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyła drużyna PSP 1 w Krasnymstawie.

szkolaW związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „SZKOŁA DO HYMNU”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tej akcji 10 listopada punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość. Zadbano o każdy szczegół tego uroczystego momentu – była wzorowa postawa podczas śpiewu, flagi narodowe, godła oraz kotyliony. Zorganizowano także wystawę prac uczniów klas I-III przedstawiających Naszą Ojczyznę. Z uwagi na trwający stan epidemii hymn odśpiewano w klasach.

Anna Madeja i Marta Mazurek

Numery pomocowe 1

1635878595485Las jest piękny o każdej porze roku. Szczególnie zachwyca jesienią, gdy liście mienią się różnymi barwami. W dniu 29.10.2021r. uczniowie klasy III a wybrali na spacer do pobliskiego lasu. Uczniowie przemierzali  leśne dróżki, pokryte szeleszczącymi dywanami z kolorowych liści. Rozpoznawali drzewa iglaste i liściaste, krzewy oraz roślinność runa leśnego. Wskazywali różnice   w budowie drzewa i krzewu. Za pomocą białych kartek i ołówka kalkowali strukturę kory drzewa. Mierzyli jego obwód. Mali, leśni detektywi, zaopatrzeni w lupy poszukiwali owadów żyjących na pniu drzewa i w ściółce leśnej. Wytropili pająka i małą żabkę. Wsłuchiwali się w leśne odgłosy i muzykę wiatru. Doszli do wniosku, że w lesie zrobiło się ciszej… Zastanawiali się, dlaczego liście zmieniają kolory i opadają? Dlaczego mech na drzewach rośnie najczęściej po jednej stronie drzewa? Zbierali dary lasu: kolorowe liście, szyszki, żołędzie i jarzębinę do kącika przyrodniczego.

budżetSzanowni Państwo ! Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, znajomym i przyjaciołom za życzliwość, wsparcie i oddanie głosu na nasz projekt "Szkoła tradycją malowana". 

Kula18 października 2021 roku na obiektach PSP nr1 w Krasnymstawie odbyły się Mistrzostwa Publicznej  Szkoły  Podstawowej nr 1 w pchnięciu kulą. Zawody skierowane były do klas siódmychi ósmych, rozegrane zostały oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

20211013 131753„Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

Dzień Edukacji Narodowej to święto wyjątkowe dla całej społeczności szkolnej: nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Mały Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klas starszych przygotował z tej okazji słodkie upominki dla wszystkich pracowników szkoły. Ponadto uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „Ja i mój nauczyciel”, które zostały wyeksponowane na wystawie znajdującej się przy popiersiu Adama Mickiewicza.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego świętowania.

Wodyk 1

Jesteś tutaj: Home Aktualności