Font Size

Profile

Ustawienia strony

20210625 084500Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021 dla klas 7-8.

20210622 123112Niezapomniane wspomnienia będą mieli członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas 5-8 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie, którzy 22 czerwca 2021 roku odwiedzili ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim.  Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji takich jak: zjazd Tyrolką, pełną wrażeń przejażdżkę samochodami terenowymi po leśnych bezrożach, udział w turnieju Paintballa, rozwiązywanie zagadek kryminalnych, pokonywanie ściany wspinaczkowej czy wykorzystanie dmuchanych przyrządów do ćwiczeń gimnastycznych oraz zabawy. Zmęczeni ale szczęśliwi uczestnicy wypadu wrócili do domu. Był to doskonały pomysł na odnowienie relacji  między uczniami po długim lockdownie. Wspólny wyjazd i bezpośredni kontakt uczniów to nieoceniona terapia pocovidowa.

DSC 4713„Ofiarą swojego życia innym życie ocalił”

13 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość nadania patrona miastu Krasnystaw w osobie błogosławionego księdza Zygmunta Pisarskiego. Ten historyczny moment stał się również udziałem  uczniów naszej szkoły, którzy wystąpili w krótkiej części artystycznej przygotowanej z tej okazji. Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza i I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie w formie pantomimy odegrała trzy sceny z życia błogosławionego: jego dzieciństwa, święceń kapłańskich oraz posługi duszpasterskiej w parafii gdeszyńskiej i dnia męczeńskiej śmierci kapłana. W ten sposób uczczono pamięć krasnostawianina, jednego z wielu męczenników okresu II wojny światowej, wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II. Uczniów przygotowywały nauczycielki języka polskiego obu szkół: p. Dorota Niemczycka, p. Edyta Pajura, p. Anna Kosmowska przy ścisłej współpracy z instruktorkami  śpiewu z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie paniami: Jadwigą Litkowską i Anną Klus. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

            D. Niemczycka, E. Pajura

1624301172963Uczniowie klasy IIa przyjemnie spędzili czas w Sali Zabaw Wiktoria Blue. Korzystali z wielu oferowanych tu atrakcji: zjeżdżalni tubowej, labiryntów, tuneli przestrzennych,  toru pontonowego, karuzeli z kokosem i suchego basenu z kolorowymi piłeczkami. Dzieci pomagały sobie nawzajem w pokonywaniu przeszkód w dotarciu do celu. Była to doskonała okazja  do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej i sprawności fizycznej. Poprzez wspólne  zabawy integracyjne dzieci rozwijały kompetencje społeczne. Czas spędzony w sali zabaw dostarczył dzieciom wielu wrażeń i wyzwolił w nich pozytywne emocje. Wszyscy uczniowie świetnie bawili się w tym bajkowym miejscu, a na ich twarzach nieustannie gościł uśmiech.

                                                                                                                Marta Mazurek

1jpg

imagesZgodnie z misją naszej szkoły dajemy uczniom szansę rozwoju, stwarzamy warunki, aby nasi uczniowie wykazywali się twórczością w działaniu oraz odczuwali radość z osiąganych sukcesów. Kształcimy m. in. kompetencje informatyczne – rozważnie i odpowiedzialnie wykorzystujemy technologię społeczeństwa informacyjnego, kształcimy konkretną wiedzę, umiejętności i postawy w tym zakresie. Inspirujemy uczniów do kreatywnego i innowacyjnego kształcenia się.

zakończenieHarmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021 :

Godz. 8.30 - klasy 7-8 (hala sportowa) wraz z wręczeniem stypendiów Dyrektora i Burmistrza

Godz. 10.30 - klasy 1-3 (spotkania z wychowawcami w swoich klasach)

Godz. 11.30 - klasy 4-6 (spotkania z wychowawcami w klasach, a wręczenie stypendiów Dyrektora i Burmistrza na małej sali gimnastycznej)

dyplom placowkaW ostatnim czasie uczniowie z klasy Ic mieli przyjemność uczestniczyć w kilku ciekawych działaniach. Miłe wprowadzenie do czytelnictwa umożliwił nam projekt „Czytam z klasą”. Dzieci otrzymały swoje pierwsze karty czytelnicze, dzięki którym nauczyły się samokontroli podczas wypożyczania książek. W naszym klasowym kąciku bibliotecznym znalazło się też koło czytelnicze. Korzystanie z niego uatrakcyjniło pierwsze czytelnicze przygody. Wiosną uczniowie uczestniczyli, także w projekcie matematyczno-przyrodniczym „Świętujemy urodziny Froebla”. Dzięki niemu mieli możliwość pochylić się bardziej nad tematem obcowania z przyrodą. Mieliśmy również przyjemność spotkać się online z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych. Pokazaliśmy młodszym kolegom urywek z życia ucznia. My za to poznaliśmy wiele ciekawostek od przedszkolaków. S. Ostrowska

1623858707413W czerwcowy słoneczny dzień uczniowie z klas Ic, IIIa i IIIb postanowili umilić sobie czas wyjściem na łąkę. Pogoda dopisywała i mogliśmy doświadczać przyjemnego kontaktu z przyrodą. Głównym punktem wycieczki była obserwacja roślin i zwierząt. Zaopatrzeni w lupy i lunety młodzi przyrodnicy odkrywali tajemnice flory i fauny łąki. Po obserwacjach przyszedł czas na relaks podczas pikniku. Uczniowie mieli też okazję aktywnie spędzić czas podczas gier i zabaw. Był to bardzo udany dzień

A. Madeja, J. Lewandowska-Giereś, S. Ostrowska

00f32587 f86d 4f1c b7a7 a39161c95aa0Nasza szkoła została nominowana przez I LO w Krasnymstawie do akcji #challengeniebieskiemotyle2021. Celem akcji jest: poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Uczniowie młodszych klas ubrali się na niebiesko, przygotowali prace plastyczne oraz udekorowali klasy niebieskimi motylami i balonami.

NIECH ISKIERKA NIE GAŚNIE W NASZYCH SERCACH !

imagesSerdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków, które odbędzie się dniu 7 czerwca (poniedziałek ) 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas spotkania przedstawiciele I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat programu szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią  wszelkie wątpliwości z tym związane.

Link do konferencji:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MWI5MDQxNTUtZmYxYi00NzFkLWE3ZjQtODI5MTU4ODBjMWIy%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a

dziecko Z okazji Dnia Dziecka w PSP nr1 w Krasnymstawie odbyło się szereg imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Pogoda sprzyjała aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dzieci i młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w grach sportowych, zabawach, konkurencjach lekkoatletycznych, zawodach pływackich. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Krasnymstawie uatrakcyjnili dzieciom ten dzień wolny od nauki szkolnej rejsami łodzią motorową po rzece Wieprz i wykorzystaniem sprzętu strażackiego do przewozów wysokościowych. Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie w organizację tej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

MatkaZ okazji zbliżającego się Dnia Mamy, uczniowie z klasy Ic przygotowali życzenia w formie piosenek: 
https://www.youtube.com/watch?v=aOjrZ2LyuaE

Zapraszamy do obejrzenia!

Jesteś tutaj: Home Aktualności