Font Size

Profile

Ustawienia strony

talenciaki na stronę

zebranieZebrania z rodzicami odbedą się 19 września 2023 r. (wtorek).

16.30 zebranie ogólne na małej sali gimnastycznej (dla rodziców klas 4-8)

Po zebraniu ogólnym (ok. 16.45) odbędą się zebrania dla klas 2-8.

1695019597150W naszej szkole po raz kolejny Mały Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do wspólnej zabawy. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zachęca do eksperymentowania, twórczego myślenia i wyrażania siebie. Był to dzień do organizacji różnych zajęć artystycznych, warsztatów, projektów, które wspierają rozwój emocjonalny, kreatywny i społeczny dzieci. Ten dzień przypomniał wszystkim, że każdy z nas jest wyjątkowy!

                                                                Opiekunowie MSU i wychowawcy klas

poznaj polske scaled 1

14 września 2023r. uczniowie z klasy 3 b i 3c wzięli udział w wycieczce do Kozłówki i do Muzeum Wsi Lubelskiej w ramach rządowego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, którego głównym celem jest umożliwienie uczniom poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki poprzez dofinansowanie wyjazdu edukacyjnego. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Pałac Zamoyskich w Kozłówce. Jest to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych zespołów pałacowo-parkowych w Polsce. Obecnie działa tu muzeum. Dzieci miały możliwość podziwiania wielu sal pałacowych, które zachwycały swoim pięknem. Spacerowały po parku. Zwiedziły otoczenie kompleksu pałacowego z bardzo zadbanym ogrodem w stylu francuskim, gdzie mogły zobaczyć i dokarmić spacerujące tam pawie. Zobaczyły także kaplicę znajdującą się na terenie posiadłości. Miały również okazję kupić pamiątki związane z tym miejscem.

Narodowe Czytanie  to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Obszerne fragmenty dzieł literackich odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu Akcja została zapoczątkowana w 2012r. przez ówczesnego prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.

Pomysłodawcy pragnęli, by literatura narodowa stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym. Od 12 lat Polacy organizują akcje publicznego czytania dzieł najwybitniejszych twórców literatury polskiej. W tym roku uczniowie klas siódmych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie zmierzyli się z wybitną powieścią epoki pozytywizmu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Fragmenty powieści czytają: Lena Cichosz 7b, Aleksandra Lasota 7b, Kinga Wójcik 7a, Nikola Wróblewska 7b. Działania młodzieży zostały utrwalone przez Szymona Nawrockiego i Karola Tracza z kl.7b. Do nagrań i montażu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria przyszłosci".

Dorota Niemczycka

20230913 10212313 września 2023 r. jest Dniem Programisty. W ramach współpracy szkół uczniowie klasy 8a i 8b wraz z wychowawczyniami zostali zaproszeni na zajęcia z programowania do Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie. Ich celem było pokazanie młodzieży praktycznego wykorzystania programowania. Lekcję prowadził nauczyciel informatyki we współpracy z uczniem klasy II Technikum, absolwentem naszej szkoły, Krystianem Turkiem.

Dorota Niemczycka  Barbara Grzegorzewska

IMG 46848 września 2023r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie bawiła się na Pikniku Rodzinnym połączonym z oficjalnym otwarciem nowego placu zabaw przy szkole. Podczas pikniku miała również miejsce inauguracja miejskiej akcji Narodowego Czytania. W tegorocznej odsłonie mieliśmy możliwość wysłuchania fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” w wykonaniu Burmistrza Krasnegostawu pana Roberta Kościuka, zastępcy Burmistrza – pana Janusza Rzepki, przedstawicielki Rady Seniorów pani Zofii Myki  oraz przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta – pani Justyny Wysockiej. Fragmenty powieści zostały wybrane przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, pana Artura Borzęckiego. Po części oficjalnej odbyły się występy  i popisy uczniów klas I – III. Słoneczna pogoda sprzyjała grom i zabawom na świeżym powietrzu. Organizatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kiermasze ciast i galaretek, stoiska: profilaktyczne, kosmetyczno-fryzjerskie, pokazy chemiczne, miasteczko ruchu drogowego oraz stoisko weterynaryjne.

rodziceSzanowni Rodzice ! Uprzejmie informujemy, że w tym roku szkolnym wpłat na Radę Rodziców (40 zł) dokonują Państwo na konto bankowe:
Bank Spółdzielczy Krasnystaw 25 8200 0008 3001 0027 3895 0001.

ubezpieczenieSzanowni Rodzice !
Uprzejmie informujemy, że w tym roku szkolnym wpłaty na ubezpieczenie będą dokonywane na konto bankowe :
Bank Spółdzielczy Krasnystaw 95 8200 0008 3001 0027 3895 0002
w tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę ! Składka 52 zł, płatne do 10 października 2023 r.

IMG 20230908 WA00208 września w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Program imprezy zawierał szereg  różnorodnych, bogatych imprez: oświatowych, kulturalnych, rekreacyjnych. Program wzbogacono rywalizacją sportową, na którą złożyło się:  przeciąganie liny, rywalizacja między nauczycielami, a  uczniami która zakończyła się remisem. Mecz w piłkę koszykową skierowany do klas IV – VI. Bezpieczeństwo ruchu drogowego - rozstawiono miasteczko BRD, na którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzęw zakresie przepisów ruchu drogowego jak i umiejętności jazdy na rowerze. Mecz w piłkę nożną rozegrany między reprezentacjami klasy VII i VIII który zakończył się wynikiem 5:3 dla reprezentacji klas siódmych. Zmagania  na szkolnych obiektach przebiegły w miłej sportowej atmosferze, pogoda sprzyjała rywalizacji na świeżym powietrzu.   

IMG 4542Po długich wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24. 4 września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, spotkali się na inauguracji. Uroczystośą otworzyła Pani Dyrektor Marzena Morylowska, która powitała przybyłych gości, anuczycieli, rodziców oraz społeczność szkolną. Głos zabrał również Burmistrz Krasnegostawu Pan Robert Kościuk

narodowe czytanie

Dyrekcja, uczniowie i grono pedagogiczne

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie

zapraszają 

na ogólnopolską akcję narodowego czytania

„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

8 września 2023 r. o godz. 10.00

stolowkaSzanowni Państwo! Poniżej zamieszczamy link do dokumentu, który trzeba wypełnić i przekazać do szkoły, w celu zapisania dziecka do stołówki szkolnej.

Karta zapisu dziecka na obiady do pobrania.

Jesteś tutaj: Home Aktualności