Font Size

Profile

Ustawienia strony

IMG 883010 stycznia klasa 1c miała zaszczyt oglądać piękne jasełkowe przedstawienie przygotowane przez Panią Agnieszkę Bosowską-Maciejewską wraz ze swoimi podopiecznymi z grupy Króliczki. Było świątecznie  i wzruszająco. Organizatorka zadbała nie tylko o  stroje i dekoracje, ale także o wspaniałą choreografię i oprawę muzyczną. Przedszkolaki dostarczyły starszym kolegom niesamowitych wrażeń, o czym świadczyły zaciekawione miny i owacje na stojąco. Mali artyści udowodnili, że magia jasełek wciąż trwa.

                                                                                                                                     wych.Katarzyna Wyszyńska

20230104 1156024 stycznia 2023 r. uczniowie klas 4a, 4d, 5c i 5d mieli możliwość, jeszcze raz w tym roku, spotkać się ze Świętym Mikołajem. Odwiedziliśmy rozświetloną lampionami Wioskę Świętego Mikołaja w Bałtowie. Powitały nas zabawne elfy, które zaprosiły uczniów do  radosnej zabawy oraz na warsztaty do Szkoły Elfów. W przytulnej chacie Świętego Mikołaja wysłuchaliśmy jego opowieści, a pani Mikołajowa poczęstowała nas słodkimi przekąskami. Mogliśmy też odwiedzić Bajkową Krainę Lodu z jej tajemniczymi lodowymi korytarzami i przenieść się w środek bajki z Elzą i bałwankiem Olafem. Był to dla nas wszystkich niezapomniany czas zabawy i aktywności na świeżym powietrzu.

zebranieŚródokresowe zebrania z rodzicami uczniów klas 4-8 odbedą się 12 stycznia 2023 r. o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy !

Tegoroczne Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klasy 2c pod kierunkiem Anny Madei. Przedstawienie dla rodziców odbyło się 15 grudnia, a dla uczniów klas I-III 22 grudnia. Zapraszamy do oglądania!

IMG 39832 grudnia w naszej szkole odbył się Konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych, szóstych i ósmych. Celem konkursu była popularyzacja matematyki, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, a także budzenie nawyku dobrego współzawodnictwa oraz wdrażanie do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach.

IMG 2824W ramach organizowanego Tygodnia Profilaktyki „Tolerancja i szacunek” realizowanego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie pierwszego dnia, w poniedziałek uczniowie klas I, II, III  obejrzeli spektakl “Zaczarowany Eliksir” przygotowany przez Teatr “Kurtyna” z Krakowa. Ta bajkowa opowieść przedstawiała perypetie dwójki zwierzęcych przyjaciół. Spektakl przedstawił postawy odpowiedzialności za własne zdrowie oraz szkodliwy wpływ używek i „śmieciowego” jedzenia na zdrowie człowieka. Dodatkowo uczy prawidłowych postaw społecznych – wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętności właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, zachowania obowiązujących norm i reguł kultury osobistej, odróżniania dobra od zła, nieufności w stosunku do nieznajomych dorosłych oferujących nam prezenty, czy też zachęcających do wspólnej zabawy lub spaceru.

konkurs ortograficzny 1 W grudniu w związku z obchodami Dnia Patrona odbył się XI Miejski Konkurs Ortograficzny ,,O Złote Pióro Burmistrza”. Tematyka konkursowego dyktanda związana była z życiem i twórczością Adama Mickiewicza. Do I szkolnego etapu zakwalifikowało się z klas IV-VI 40 uczniów naszej szkoły, spośród których wyłoniono 5 osób – uczestników kolejnej części konkursu. W miejskim etapie udział wzięło 11 uczniów z PSP nr 1 i PSP nr 4.

20221212 110609W poniedziałek 12 grudnia odbyły się Mistrzostwa województwa lubelskiego w pływaniu szkół podstawowych i średnich. W kategorii szkół podstawowych wystartowało ponad 150 zawodników.

1671082151405"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień…..”

Magiczny czas świąt zagościł w naszej szkole. 12 grudnia 2022r. w klasie II b odbyły się warsztaty świąteczne z Rodzicami pod hasłem „W choinkowym blasku”. Celem spotkania było wykonanie ozdób świątecznych. W refleksyjny nastrój tego spotkania wprowadziły śpiewane przez dzieci i wspólnie z gośćmi pastorałki. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości, kreatywności i zaangażowania. Ponadto przygotowali świąteczny słodki poczęstunek dla uczestników spotkania. Powstały przepiękne ozdoby, dekoracje i  stroiki.

1670964413810 2Miejski Konkurs Plastyczny „Ilustracja do bajki Adama Mickiewicza” został rozstrzygnięty. Komisja oceniała 145 prac, które wpłynęły z przedszkoli i szkół naszego miasta. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania twórczością patrona naszej szkoły – Adama Mickiewicza.

318073902 6032375780120097 4704321832725431122 n8 grudnia 2022 roku klasy 5 A i 5 B pod opieką wychowawców odbyły podróż do stolicy Polski – Warszawy. Wycieczka była formą odpoczynku po wytężonej pracy. Uczniowie mieli możliwość na własnej skórze sprawdzić jak działają urządzenia techniczne  oraz doświadczyć złudzeń optycznych w Muzeum Świat Iluzji. Uczestnicy wycieczki skorzystali z 60 różnych atrakcji tj. tunel Vortex, pokoje luster, stół z „głową na talerzu”. Zabawa wszystkim przypadła do gustu.

Klucze dla

IMG 8674Dnia 7 grudnia 2022 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mikołajkowe Zawody Sportowe dla klas I-III. Drużyna z naszej szkoły - uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich zajęła drugie miejsce. Na zawodach był Mikołaj, który wręczył zawodnikom puchar, pamiątkowy dyplom, cukierki oraz nagrody rzeczowe: piłkę do koszykówki, koła hula – hop i piłki do skakania.

Jesteś tutaj: Home Aktualności