×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wodyk_19 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Aktualności

Kto języki obce zna - Europę w garści ma

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wodyk_19 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

30 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Angielskim i Niemieckim pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu pana Roberta Kościuka. W konkursowych zmaganiach wzięły udział 3 drużyny. Naszymi gośćmi byli nauczyciele i reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich i Fajsławicach.

Po uroczystym otwarciu turnieju przez Panią Dyrektor Marzenę Morylowską, odbyła się właściwa część konkursu. Uczniowie indywidualnie zmagali się z angielską i niemiecką ortografią pisząc dyktando. Następne konkurencje polegały między innymi na rozpoznaniu i przetłumaczeniu na język polski różnych przysłów, odczytaniu łamańców językowych, rozpoznawaniu flag, znanych miejsc
i osób zarówno z niemieckiego - jak i angielskiego bloku językowego. Nie małym wyzwaniem dla uczniów okazało się zadanie z mapami Anglii, Szkocji, Walii, Szwajcarii, Austrii czy też Niemiec.
Do konkursowych konkurencji należało także przygotowanie przez drużyny prezentacji multimedialnej przedstawiającej wybrane aspekty kulturowe. Największą zaś radość i zabawę stanowiła konkurencja, w której reprezentant danej grupy zaprezentował przygotowaną wcześniej charakteryzację znanej osoby. Reprezentanci szkół wcieli się w rolę Michaela Jacksona, Elsę z Krainy Lodu oraz postać polskiego króla Władysława Jagiełłę oraz mistrza zakonu krzyżackiego Ulricha von Jungingena.

Ostatecznie zwyciężyła grupa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie w składzie: Urszula Lasota, Marta Marczewska oraz Bartłomiej Żurek.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy za rok.

                                                                                                                               M/Z, M/W

{gallery slideshow=4000}wodyk_19{/gallery}

Jesteś tutaj: Home Aktualności Kto języki obce zna - Europę w garści ma