Font Size

Profile

Ustawienia strony

egzamin 2Poniżej przedstawiamy wytyczne, z którymi każdy uczeń zdajacy w tym roku egzamin ósmoklasisty powinien się zapoznać.

umiemPo przerwie spowodowanej trzecią falą pandemii covid 19, Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie wznawia zajęcia nauki pływania dla dzieci z klas I-III. Realizacja ministerialnego projektu "Umiem Pływać" odbywa się w krytej pływalni MOSiR od poniedziałku do soboty w godzinach 16.30-17.15 - udział dzieci w projekcie jest bezpłatny. Zapraszamy!

zdjęcie na początek

Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Konstytucji 3 Maja. W naszej szkole upamiętniliśmy rocznicę jej uchwalenia. Uczniowie nie mogli spotkać się jak co roku na tradycyjnej akademii ze względu na sytuacje epidemiologiczną. Aby potrzymać tradycję wzięli udział szkolnym konkursie plastyczno-historycznym „WIWAT MAJ, TRZECI MAJ – 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja".

logo bpNiezmiernie miło nam poinformować, że nasze uczennice Dominika Stęplowska z kl. 8a, Karolina Stęplowska z kl. 8a oraz Maja Miszczak z kl. 8b, uzyskały tytuł finalisty Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który odbył się 23 kwietnia 2021 roku. Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie, zaś konkurs miał formę quizu online sprawdzającego wiedzę gramatyczną, leksykalną oraz dotyczącą kultury krajów anglojęzycznych. Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych.

                                                                                                                                              MZ

Daria Kurzyńska kl.VII b Karmnik dla ptakówW związku z zaproponowaną przez Samorząd Uczniowski akcją ”Przywróć naszą Ziemię” dotyczącą realizacji tematyki związanej z tegorocznymi  obchodami Święta Ziemi uczniowie nadesłali liczne propozycje swoich działań. Wśród nich pojawiły się: prezentacje multimedialne, zdjęcia dotyczące swoich aktywności proekologicznych (zbieranie deszczówki, domki dla ptaków i zwierząt domowych,  opieka nad pszczołami). Pojawiły się również pisemne relacje uczniów z podjętych wspólnie z rodzicami działań proekologicznych (sadzenie drzew, zbieranie i segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, wykorzystywanie materiałów ekologicznych, ograniczanie użytkowania sprzętu wytwarzającego emisję gazów). Uczennice z  klasy  IV podjęły wyzwanie przedstawienia poetyckiej formy dotyczącej w/w tematyki. 

dzien ziemiDzień Ziemi to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród ludzi. Obchodzenie tego święta rozpoczęto w Stanach Zjednoczonych. Właśnie tam 22 kwietnia 1970 roku odbyła się demonstracja, w której głoszono hasło: "Każdy Dzień, to Dzień Ziemi". Ludzie wyrażali w ten sposób swoją troskę o stan środowiska naturalnego. To święto ma nam przypominać, że jesteśmy częścią przyrody i musimy zrobić wszystko, by dbać o nasze środowisko! Idea dbania o Planetę przeniosła się niemal na wszystkie kontynenty świata. Obchodom tego święta towarzyszy szereg wydarzeń, konferencji, akcji, koncertów. W obecnym czasie, w trudnej sytuacji pandemicznej, Święto Ziemi może być obchodzone jedynie on-line. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło ,,Przywróć naszą Ziemię”.

olimpiada jezyka angielskiego dla juniorow 224537Mamy przyjemność poinformować, że jeden z naszych uczniów, Szymon Bojarczuk z klasy 8b, został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów. Nasz młody anglista zmagał się z wieloma etapami konkursu już od listopada, a nasza wieloletnia praca przyniosła wspaniałe efekty.

biologia17.02.2021 odbył się II etap Powiatowego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych z Powiatu Krasnostawskiego, zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły pod patronatem Starostwa w Krasnymstawie. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień dotyczących  budowy i funkcjonowania układu  nerwowo-hormonalnego oraz narządów zmysłów.

Miłosz Wiórko  zajął I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych Powiatu Krasnostawskiego, Aleksandra Tarasewicz V miejsce, a Julian Zając VII miejsce.

stroik wielkanocny wykonany przez uczniów klas VI VII 3Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym tradycje ludowe upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, a także ukazują naturalne przemiany w budzącej się do życia przyrodzie. Mając na celu kultywowanie, upowszechnianie zwyczajów oraz tradycji Świąt Wielkiej Nocy, jak również rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia  Samorząd Uczniowski  zaprosił uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą i najciekawszą Kartkę Wielkanocną.

1616777446238CHEMIA NIE MUSI BYĆ TRUDNA!!!

22 marca uczniowie z klas 7d i 7a na zajęciach z chemii przywitali wiosnę w ciekawy sposób. Doświadczenia, które łatwo wykonać w domu potwierdziły to czego nauczyliśmy się na zajęciach. Nawiązując do wiosny wykonaliśmy eksperymenty, w których kolory odgrywały ważną rolę.

quiz matematycznyW marcu odbył się konkurs matematyczny w formie on – line skierowany do chętnych uczniówz klas szóstych i siódmych. Składał się z dwóch etapów na poziomie każdej z klas. W I etapie uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi zagadnień droga, prędkość, czas, po zakwalifikowaniu się w II etapie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z ułamków zwykłych i dziesiętnych w klasie VI oraz obliczeń związanych z polem wielokątów w klasie VII.

IMG 5526„Mogę prosić o autograf?” -  być może takie pytanie za kilka lat usłyszą młodzi autorzy z klasy 2B, którzy napisali i zilustrowali swoje pierwsze w życiu książeczki.  Laura Bis opisała historię swojej idolki – Ariany Grande. Michał Panas stworzył opowiadanie o bojaźliwym smoku Albercie. Jakub Alitojć jest autorem albumu o ulubionych pojazdach.  Dominik Kura opisał historię niezwykłego hobby -  jazdy na crossie. Szymon Pokrywka  uczynił superbohaterką swoją króliczkę Pysię.  Wszystkie książeczki bardzo się podobały. Z niecierpliwością czekamy na kolejne części i następne książkowe hity!

Martyna Poszytek biedronki

Ze względu na trwającą pandemię i brak możliwości powitania wiosny w sposób tradycyjny Samorząd Uczniowski klas IV-VIII  zdecydował  o zorganizowaniu tego święta w formie  zdalnej. Zaproponowano   uczniom klas I-VIII przystąpienie do konkursu  fotograficznego "Wiosna w obiektywie". Zorganizowany  przez SU konkurs umożliwił miłośnikom fotografii wykazanie  swoich umiejętności w wyeksponowaniu artystycznych ujęć krajobrazu wiosennego, kompozycji zdrowej żywności pt. “Wiosna na talerzu” oraz projektów “Wiosennej mody”. Osoby,  które wzięły udział w konkursie wykazały się dużą inwencją twórczą oraz artystyczną wrażliwością.

Jesteś tutaj: Home Aktualności