images

Bohaterom dnia codziennego czyli Rodzicom, którzy pogodzili obowiązki zawodowe, domowe
i pomagali dzieciom w zdalnym nauczaniu

podziękowania składają

Dyrekcja i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie

DSC 090422 czerwca 2020 r. w naszej szkole gościliśmy ekipę TVP3 Lublin i radia BonTon aby wspomóc naszego ucznia Alana Kiśla, który cierpi na skoliozę. W ten s[posób chcieliśmy poodkreślć i rozpropagować niecodzienną akcję charytatywną.Na apel odpowiedzieli miedzy innymi więźniowie Aresztu Śledczego, którzy przekazali na aukcję blisko sto różnych przedmiotów. Przekazanie odbyło się na terenie naszej szkoły. Licytacja "DLA ALANA" nadal trwa ! Zapraszamy.

Uczniowie z klasy IIc doskonale wiedzą, że czytanie książek to nie obowiązek a przyjemność. W trakcie roku szkolnego 2019/2020 przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Uczniowie wraz wychowawczynią wybrali 3 pozycje książkowe, które z wielkim zapałem przeczytali. Każda z książek okazała się wielką przygodą. Dzieci miały okazję zmierzyć się zróżnymi zadaniami. Podczas omawiania „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” powstały min.
pralki w których skarpetki tajemniczo znikały. Lektura „Cukierku, ty łobuzie” wspaniale przyczyniła siędo zbiórki karmy i wykonania zabawek i legowisk dlazwierzaków. Podczas nauki zdalnej uczniowie zwielką kreatywnością realizowali ostatni moduł projektu i wykonali zadania do wierszy Jana Brzechwyi Juliana Tuwima. Czytanie to najwspanialsza zabawa!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Viva España” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Wszystkie nadesłane prace prezentowały wysoki poziom zarówno wizualny jak i merytoryczny. Spośród nadesłanych prac wyłonione zostały 2 z klas V-VI (laureat i wyróżnienie) oraz 2 z klas VII-VIII (laureat i wyróżnienie)

plakatSkarbonka


Naciskając na obrazek przechodzimy na siepomaga.pl/alan-pomożemy

 

KubaRobiRap - Dla Alana

umiemZajęcia dla klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 w Krasnymstawie (kontynuacja) odbywają się tak jak przed pandemią we wtorki i czwartki. Ze względów organizacyjnych przesunięto je na godzinę 16.00. Zachowujemy obowiązujące zasady bezpieczeństwa (maseczki, dezynfekcja rąk). Rodzice nie mogą przebywać na widowni basenu i wchodzić z dziećmi do szatni, tę rolę przejmuje prowadzący z osobą do pomocy. Szczegółowe wytyczne będą na tablicach ogłoszeń w obiekcie i stronie internetowe MOSiR. 

DD

Z okazji Dnia Dziecka

wszystkim dzieciom małym i dużym

składamy najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości,

samych beztroskich i słonecznych dni,

uśmiechu od ucha do ucha

oraz spełnienia dziecięcych marzeń !

biblioteka2Od poniedziałku 1 czerwca częściowo wznawia swoją działalność biblioteka szkolna. Będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–12.00. Czytelnicy, którzy będą chcieli zwrócić lub wypożyczyć książki są zobowiązani do zachowania procedur bezpieczeństwa epidemiologicznego oraz zasad określonych przez bibliotekarzy w porozumieniu z Dyrekcją szkoły.

maseczka 2 warstwowa ochronna unisex granatowa jagodaZalecenia dla uczniów klas 8 na czas konsultacji

konsultacjeOd 25 maja 2020 r. w szkole zostaną zorganizowane konsultacje dla uczniów klas 8 wg harmonogramu:

książkiSzanowni Państwo,

Na podstawie pisma z Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej informujemy, że od poniedziałku, 18 maja 2020 r. zostanie uruchomiony kolejny etap stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół.

Jesteś tutaj: Home Aktualności