P108078604.12.2019 r. w Lublinie na pływalni AQUA Lublin, odbyły się Finały Wojewódzkie w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dzieci i młodzieży. W zawodach finałowych wzięło udział po osiemnastu zawodników w każdym stylu pływackim, wyłonionych w zawodach rejonowych. Był to bardzo udany start naszych pływaków. Michał Terlecki zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym z czasem 31.99 sek. a Adrianna Chmielewska brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 29.13 sek.

139

OD GRUDNIA OPŁATY ZA OBIADY OBOWIĄZKOWO NALEŻY WPŁACAĆ NA KONTO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 PRZEZ INTERNET LUB BEZPOŚREDNIO DO BANKU BS KRASNYSTAW BEZ DODATKOWYCH OPŁAT Z DOPISKIEM "NA OBIADY - IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA - MIESIĄC, ZA KTÓRY PŁACIMY"

IMG 0193Tradycją naszej szkoły jest coroczna organizacja Festiwalu Nauki - Będzie się działo. Konkurs skierowany jest do uczniów szkoł podstawowych z naszego miasta. W tym roku szkolnym odbył się on 26 listopada i przybrał formę międzyszkolnego konkursu projektów uczniowskich, których podsumowaniem były pokazy edukacyjne. Nad przebiegiem festiwalu czuwali uczniowie z klasy VI a pod opieką nauczycieli. Amelia Kluch i Lena Galewska pełniły funkcję prowadzących, Michał Smyk zajmował się obsługą sprzętu i multimediów.

20191118 121052„Pamiętajcie o ogrodach - Przecież stamtąd przyszliście

W żar epoki użyczą wam chłodu, Tylko drzewa tylko liście’’

Jonasz Kofta

18 listopada 2019 roku w Krasnostawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejsko –powiatowe 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który tym razem przebiegał pod hasłem „Pamiętajcie o ogrodach”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV b – Zuzanna Chrząszcz, Hanna Lisowska i Konstancja Kasprzak oraz z klasy VI a – Amelia Kluch.

IMG 018525 listopada 2019 r. jesiennym przedpołudniem w bibliotece naszej szkoły został przeprowadzony finałowy etap Miejskiego Konkursu Czytelniczego „Podróże po literaturze”. W tej edycji uczestnicy udali się w podróż z bohaterami utworów, które są znane i lubiane na całym świecie. Pierwsza z nich to „Oskar i pani Róża” piękna opowieść o życiu i śmierci ukazana z perspektywy nieuleczalnie chorego chłopca o imieniu Oskar. Pełna wzruszeń i szczerych emocji, wywołuje uśmiech. Co więcej mimo podejmowanego tematu śmierci, i to śmierci dziecka, po zakończonej lekturze czuje się przypływ optymizmu, wiary w lepsze jutro, a także w to, że nie ma przeszkód nie do pokonania. Książka ta po premierze w 2002 roku niemal natychmiast stała się bestsellerem i literackim wydarzeniem na miarę kultowego „Małego Księcia”, którego znajomością także musieli wykazać się uczestnicy konkursu.

IMG 0130Kolejny dzień Tygodnia Profilaktyki za nami! Mieliśmy szczególna okazję uczestniczyć w spotkaniach „Wypracujmy to razem – nasze relacje z policją ”, których adresatami byli uczniowie klas piątych i szóstych. Współpracujący ze szkołą policjanci – aspirant sztabowy pani Anna Podgórska, młodszy aspirant pani Jolanta Babicz oraz pan Mariusz Rozwód emerytowany policjant podzielili się swoim doświadczeniem i znajomością specyfiki pracy w policji.

IMG 0067Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześnij swojego życia - to motto życiowe naszego dzisiejszego gościa. Trzeci dzień Tygodnia Profilaktyki „Mam marzenie” rozpoczął się od spotkania z panem Krystianem Pyrzakiem, który przyjechał do nas z Jarosławia, aby opowiedzieć o swojej pasji podróżowania. Jego przygoda rozpoczęła się już w szkole podstawowej, kiedy tak, jak dzisiaj nasi uczniowie, miał okazję obejrzeć kilka slajdów z podróży po Indiach. Właśnie wtedy postanowił, że sam też zobaczy daleki świat na własne oczy. Razem z kolegami założyli grupę „TRZASKA.PL”, w ramach której odbyli już kilkadziesiąt egzotycznych podróży, o których teraz opowiada innym. To był świetnie spędzony czas, pełen kolorowych wspomnień z Brazylii i Amazonii.

IMG 9955Świetnie bawiliśmy się w drugi już dzień Tygodnia Profilaktyki, tym razem pod hasłem "Tanecznym krokiem w zdrową przyszłość". Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej z nami pani Olgi Kowalczyk, właścicielki klub fitness "AlterEgo", uczniowie mieli szansę rozruszać zastałe mięśnie i potańczyć w takt energetycznej muzyki. Ruch to zdrowie !

IMG 989218 listopada 2019 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole „Tydzień profilaktyki”, w tym roku pod hasłem – Mam marzenie. Dzisiaj na apelu podsumowaliśmy udział naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019” oraz uroczyście zainaugurowaliśmy przystąpienie szkoły do programu prewencyjnego „Żyj normalnie”.

zebranie21 listopada 2019 r. o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy !

20191113 09005213 listopada 2019 r. w Zamościu, odbyły się rejonowe zawody w pływaniu drużynowym i indywidualnym. Był to bardzo udany start naszych pływaków. Awans do finałów wojewódzkich wywalczyło aż siedmioro uczniów indywidualnie i dwie sztafety !

20191022 094652Język angielski jest obecnie najpopularniejszym językiem na całym świecie. Jego znajomość ułatwia ludziom komunikowanie się podczas popularnych obecnie wyjazdów zagranicznych. Dlatego też już po raz szósty nauczyciele języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie zdecydowali się na organizację wyjazdu na językowy obóz szkoleniowy „EuroWeek - Szkoła Liderów” w Międzygórzu, w Kotlinie Kłodzkiej. Głównym założeniem programu Euroweek, współfinansowanego przez Unię Europejską, jest umożliwienie młodym ludziom startu w życie w społeczeństwie współczesnej Europy. Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności językowych, umiejętności przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Zajęcia są prowadzone przez wolontariuszy z Europejskiego Forum Młodzieży w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.

Jesteś tutaj: Home Aktualności