Font Size

Profile

Ustawienia strony

IMG 2324Szkoła jest miejscem, w którym uczniowie oprócz zdobywania wiedzy, mają możliwość przeżycia niezapomnianych chwil w gronie kolegów. Aby urozmaicić szkolną rutynę, Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Dzień Śpiocha. Do wspólnej zabawy przyłączyła się cała społeczność szkolna. Tego dnia na szkolnych korytarzach przemykali uczniowie w swoich ulubionych piżamach, z kolorowymi poduszkami, maskotkami i w zabawnych kapciach. Niektórzy mieli również okazję do krótkiej drzemki i możliwość przytulenia się do swojego ulubionego pluszaka. Dobra zabawa polegająca na przebraniu się w swobodny strój  pozwoliła na chwile relaksu i odprężenia podczas codziennych zajęć.

20221128 09000128 listopada 2022 r. w Zamościu odbyły się rejonowe zawody pływackie w konkurencji sztafet i  indywidualnych stylów pływackich. Był to bardzo udany występ pływaków z naszej szkoły. Awans do finałów wojewódzkich wywalczyła  sztafeta  6 x 25m stylem dowolnym dziewcząt zajmując I miejsce.

Sztafeta wystąpiła w składzie :

Julia Dudkiewicz, Julia Ilczak, Olga Saran, Zofia Żuk, Zuzanna Chrząszcz, Monika Błaszczak.

314533608 465406752368936 602358542312783235 n 125 listopada z inicjatywy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1  oraz SU zorganizowany został wieczór filmowy. Członkowie samorządu przygotowali bogaty scenariusz zabaw i zajęć. Wśród uczestników nocy filmowej obecni byli uczniowie ukraińscy, uczęszczający obecnie do naszej szkoły, dla których  szczególnie wyeksponowano wiele treści dotyczących przyjaźni i akceptacji wszystkich kolegów. Zorganizowane i przemyślane zajęcia miały na celu uświadomić rolę przyjaźni jako największej wartości w życiu człowieka, szczególnie  w tak trudnych czasach. W przyjaźni najgłębiej wyraża się międzyosobowa relacja bycia sobie pomocnym - bezwarunkowo, szczerze i do końca. Wieczór filmowy zawierał  takie elementy jak: zabawy integracyjne, śpiew i  tańce, projekcje filmowe zgodne z wyborem uczniów, wspólne spożywanie przekąsek w przerwach między zabawami.

„Czas andrzejek już nadchodzi, w szkole o to się rozchodzi. Bo andrzejki czas niezwykły…

20221124 093210Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.24  listopada 2022 roku w szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa w klasach. Sale były specjalnie udekorowane na ten dzień. W magiczny i niecodzienny nastrój wprowadziły dzieci przygotowane przez wychowawczynie i uczniów tradycyjne wróżby andrzejkowe: układanie butów, serca z imionami, czarodziejskie kubeczki, co mówią gwiazdy, koło fortuny, losowanie zawodów, dokąd pojadę w podróż, kolory i inne. Każdy mógł poznać bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Było mnóstwo śmiechu, wrzawy i świetnej zabawy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców. Wszyscy bawili się wesoło i mają cichą nadzieję, że wróżby andrzejkowe się spełnią.

IMG 20221125 102542500„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie. Kolorowe kredki, kiedy je poproszę, namalują wszystko to, co chcę!” Dzień Kredki to święto nietypowe obchodzone 22 listopada. Dzieci uwielbiają kredki, bowiem to dzięki nim mogą  wyrazić swoje myśli i uczucia, a także rozwijać wyobraźnię. To święto w tym roku zostało połączone w naszej szkole z Dniem Pluszowego Misia. Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Pluszowy miś to pierwsza zabawka, jaką otrzymuje dziecko po narodzinach. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, pomocą  w pokonywaniu nocnych lęków, a  w dorosłym życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat  i pamiątką na całe życie.

kamerun

Serdecznie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom, Katechetom i Wychowawcom za zaangażowanie się w  pomoc dla dzieci z Kamerunu. Zebrane materiały opatrunkowe, które tak hojnie zostały zakupione, zostaną w najbliższym czasie przekazane fundacji Prospe, która współpracuje z Siostrami misjonarkami. Wasza pomoc, Drogie dzieci, jest nieoceniona.

Szkolny  wolontariat

IMG 218625 listopada, w Dniu Pluszowego Misia, pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Każda klasa na początku została oprowadzona po bibliotece, dzieci miały okazję zobaczyć jak bardzo liczny jest  księgozbiór, jakiego typu książki są gromadzone w bibliotece itp.Następnie nawiązano do „misiowego” święta, uczniowie obejrzeli wystawę książek, których bohaterami są różne misie i niedźwiadki, odgadywały zagadki o tych sympatycznych stworzeniach. Mogły też wykazać się zręcznością i spostrzegawczością  podczas kilku konkurencji przygotowanych specjalnie na uroczystość „Pasowania na czytelnika”.

IMG 20221125 155030W piątkowe popołudnie, 25 listopada uczniowie klas V-VIII spędzili w Parku Trampolin w Lublinie. Czekało na nich mnóstwo atrakcji takich jak największa trampolina sportowa, olbrzymie baseny z gąbkami, belka do pojedynków, poduszka powietrzna do lądowania, podłoga wybijająca, ścianki wspinaczkowe, ścieżki akrobatyczne i wiele innych. W czasie pobytu w Strefie Wysokich Lotów górę wzięły dziecięce marzenia o lataniu!!!

316210340 1201773750550183 4418654268183409591 nW Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie od wielu lat organizowane są różnorodne przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki. W dniach 14 – 15 listopada 2022 r. uczniowie klasy 7a oraz 7b wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym uczestniczyli w warsztatach, które odbywały się w Krasnostawskim Domu Kultury, w ramach realizacji programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów”, który rekomendowany jest przez najważniejsze instytucje zajmujące się tą tematyką, a zorganizowany i sfinansowany przez Urząd Miasta Krasnystaw.

IMG 20221118 085326Wychowanie patriotyczne służy budowaniu tożsamości narodowej oraz uczy przywiązania do historii i tradycji. Dlatego tak ważnym jest, aby od najmłodszych lat w otoczeniu dzieci pojawiały się symbole, barwy, czy też wspólne celebrowanie świąt narodowych. Dziecko w wieku wczesnoszkolnym wielu spraw jeszcze nie rozumie, ale wiele może przeżywać. 18 listopada zorganizowano spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” na baczność. Klasa 2a i 2c w wierszach przybliżyła uczniom to, co działo się w naszym kraju ponad sto lat temu.

DSC 0838Uczniowie naszej szkoły razem z pocztem sztandarowym wzięli udział w 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzonej w naszym mieście . Uroczystość rozpoczęła się na ul. Zielonej, gdzie odsłonięte zostały i poświęcone popiersia „Ojców Niepodległości”. Następnie zebrani przeszli pod rondo Jezuickie, przy którym odbyło się podniesienie flagi na maszt. W dalszej części obchodów została odprawiona Msza Św. W intencji Ojczyzny w kościele pw. Świętego Franciszka Ksawerego, a świecka część oficjalna odbyła się na Rynku Miejskim.

pobraneInformujemy, że od poniedziałku, 14 listopada 2022 r. obowiązuje zmieniony plan lekcji. Prosimy o sprawdzenie zmian na stronie internetowej szkoły.

IMG 20195 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt ważnych dla dzieci - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto zostało ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disney’a jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają, bawią i ukazują  ważne prawdy życiowe. Dzień Postaci z Bajek to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Święto to jest właściwym momentem na przypomnienie sobie  wielu ulubionych  postaci z bajek  takich jak: Brzydkie Kaczątko, Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci.

Jesteś tutaj: Home Aktualności