Font Size

Profile

Ustawienia strony
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but zbron is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Aktualności

Konkurs językowy za nami !

W ramach tychże obchodów 17 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Angielskim i Niemieckim pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz. W konkursowych zmaganiach wzięły udział 4 drużyny. Naszymi gośćmi byli nauczyciele i reprezentanci Szkoły Podstawowej w Gorzkowie oraz Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich i Fajsławicach. Po uroczystym otwarciu turnieju odbyła się właściwa część konkursu. Uczniowie indywidualnie zmagali się z angielską i niemiecką ortografią pisząc dyktando. Następne konkurencje polegały między innymi na rozpoznaniu i przetłumaczeniu na język polski różnych przysłów, odczytaniu łamańców językowych, rozpoznawaniu flag, znanych miejsc i osób zarówno z niemieckiego -jak i angielskiego bloku językowego. Nie małym wyzwaniem dla uczniów okazało się zadanie z mapami Anglii, Szkocji, Walii, Szwajcarii, Austrii czy też Niemiec. Ponadto zadaniem jednym z zadań konkursowych było przygotowanie flagi. Największą zaś radość i zabawę stanowiły konkurencje, w których uczniowie danej grupy zaprezentowali przygotowaną wcześniej charakteryzację znanej osoby oraz wspólnie opracowywali plakat ze skojarzeniami dotyczącymi państw anglo- i niemieckojęzycznych.

Ostatecznie zwyciężyła grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie. Drugie zaszczytne miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich. Trzecie miejsce na podium zajął zaś zespół ze Szkoły w Fajsławicach.

Uroczystość uświetniona była zabawną i ciekawą inscenizacją ?Królewny Śnieżki? w języku niemieckim przygotowaną przez uczniów klasy 7b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe breloczki i nagrody, które udało się pozyskać dzięki szczodrości sponsorów. Dziękujemy za ufundowanie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie: Urzędowi Miasta Krasnystaw i Burmistrzowi Krasnegostawu Pani Hannie Mazurkiewicz, Panu Marcinowi Wojewodzie ? Prezesowi Banku Spółdzielczego w Izbicy, Panu Tadeuszowi Badachowi z OSM Krasnystaw, a także Pani Marii Kowalczyk ? Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Krasnostawskiej Jedynki. Dziękujemy również opiekunom poszczególnych grup za obecność, przygotowanie uczniów, a także pomoc w pracach jury.Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Z niecierpliwością czekamy na następną imprezę za rok.

MZ/ MW

{gallery slideshow=4000}zbron{/gallery}

Jesteś tutaj: Home Aktualności Konkurs językowy za nami !