• Festiwal Talenty Jedynki 2018

  plakat 20.02

 • Rada Rodziców

  rada rodziców2 Zapraszamy na zebranie Rady Rodziców 15 lutego 2018 r. (czwartek)  o godz. 17.00

 • Koncert dla Madzi

  plakat ultra

 • Walentynki dla przyjaciół

  P1280806W klasie III a obchodziliśmy święto zakochanych w nieco innym klimacie. Otóż uważamy, że walentynki, to nie tylko święto dla dorosłych i zakochanych, ale także to dobry moment na  umacnianie więzi koleżeństwa i przyjaźni oraz rozwijanie  umiejętności okazywanie uczuć kolegom i koleżankom z klasy.Oczywiście chyba każdy lubi dostawać walentynki. Dostając walentynkę wiemy, że ktoś nas bardzo lubi, chce z nami spędzać czas i akceptuje nas takimi jacy jesteśmy. Dlatego też, postanowiliśmy zorganizować w klasie pocztę walentynkową. Każdy mógł się poczuć wyjątkowo, ponieważ okazało się, że w klasie było 85 kartek walentynkowych. Nikt nie został ominięty, a niektórzy nawet otrzymali po kilka kartek.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • SERCE DLA KAŻDEGO

  20160211 105501W związku ze zbliżającymi się Walentynkami  - 11 lutego klasa 2 "b" pod opieką pani Marii Wodyk i Doroty Wodyńskiej -Berbeć wybrała się do środka rehabilitacyjno-terapeutycznego im. Ks. Arcybiskupa Stefana Życińskiego w Krasnymstawie.

  Niepełnosprawność nie jest w Polsce zjawiskiem marginalnym. W naszym kraju żyje 5,5 mln osób niepełnosprawnych, w tym setki tysięcy dzieci. Za statystykami kryją się jednak konkretni ludzie, autentyczne historie, prawdziwe życie. Uczniowie dowiedzieli się, że misją ośrodka jest leczenie i rehabilitacja małych i dorosłych pacjentów z różnymi problemami. Zauważyliśmy, że każde dziecko jest indywidualnością i nie można go porównać do kogoś innego. Pani dyrektor oprowadziła nas po przedszkolu i ośrodku, zobaczyliśmy wiele technik leczenia różnorodnych schorzeń i mieliśmy okazję ujrzenia na żywo, na czym one polegają.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Prawdziwie wielkim jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć...

  DSC 3221Tradycją w Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie jest wyróżnianie najlepszych uczniów. Podobnie było w tym roku. To wyjątkowe wydarzenie, na które czekały dzieci i młodzież z naszej szkoły, miało miejsce 9 lutego 2016 roku. Promuje ono najzdolniejszych uczniów. Dlatego pierwsze półrocze nauki jest dla nich bardzo ważne.  ?Najlepsi z najlepszych? - bo tak nazywany jest ten jedyny w życiu społeczności szkolnej dzień ? jest szczególny, gdyż wtedy wręczane są stypendia Burmistrza Krasnegostawu i nagrody Dyrektora Szkoły uczniom z najwyższymi wynikami w nauce oraz laureatom konkursów różnego szczebla. Uroczystość w naszej szkole zaszczycili swoją obecnością: p. Robert Kościuk ? zastępca Burmistrza, p. Edward Kawęcki ? przewodniczący Rady Miasta, p. Sławomir Zakrzewski - przewodniczący Rady Rodziców oraz rodzice, wychowawcy i nauczyciele wyróżnionych uczniów. Ta część imprezy miała szczególnie podniosły charakter i mogliśmy zobaczyć liczne grono uczniów, którzy swoimi wynikami w nauce  czy sporcie i codzienną postawą są stawiani za wzór dla innych. Ich sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie rodzice, którzy również wierzą w nich i dostrzegają to, co ich pociechy mają najlepszego.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nasze sukcesy - Szkoła Podstawowa

 • Nasze sukcesy - Gimnazjum

 • Walentynkowa moc

  pobrane

   W dniach 9-10 lutego 2016 roku klasa 2b gimnazjum organizuje w ramach ?DNIA ŻYCZLIWOŚCI? zbiórkę prezentów walentynkowych (np. maskotki, słodycze i inne upominki), które będą przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego im. Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego w Krasnymstawie. Zainteresowane osoby prosimy o przynoszenie darów do pedagoga szkolnego lub do sali 32 (do pani Marii Wodyk).Uczniowie, którzy przyniosą upominki, otrzymają +50 punktów.

  Klasa 2b gimnazjum z wychowawcą

 • ?Odkryj szkolną bibliotekę?

  PICT0094Biblioteka to zdecydowanie wspaniałe, zaczarowane i wyjątkowe miejsce w szkole, nie można o nim zapomnieć, trzeba odwiedzać je jak najczęściej. W naszej szkole właśnie odkryli je najmłodsi uczniowie. 3 lutego 2016 r. pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelnika. Wprowadzeniu w magiczną krainę książek i baśni pomogło przedstawienie ?Królewna się nudzi?, przygotowane przez uczniów klas 5 i 6 pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza. Główna bohaterka - rozkapryszona królewna Aldona, która miała wszystko, a mimo to, wciąż się nudziła, dzięki mądrej wiedźmie Jadze i jej siostrzenicy Matyldzie, odkryła w zamku zapomnianą od lat bibliotekę. Okazało się, że tajemnicza biblioteka kryje tysiące fascynujących książek i dzięki nim królewna znalazła sposób na nudę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

  1 093Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje samorzutnie. To właśnie dorośli powinni ją zaszczepić w procesie nauczania i wychowania. Zainteresowania czytelnicze staramy się rozwijać przy wszystkich nadarzających się okazjach, stosując różnorodność metod i form.

  Taka właśnie okazja nadarzyła się 27 stycznia 2016 roku, kiedy to uczniowie klasy II a SP zostali zaproszeni do Biblioteki Miejskiej w Krasnymstawie przez panie bibliotekarki z działu dziecięcego. Tam odbyła się lekcja poświęcona lekturze ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta?.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • BAL CZERWONYCH NOSKÓW

  DSC 5190Pomagać, pocieszyć i wciągnąć w zabawę, żeby chociaż na chwilę przegonić troski i smutki-  to motto działalności Fundacji DR Clowna

  Uczniowie Jedynki już wiedzą, że magiczne, czerwone noski w połączeniu z odrobiną uśmiechu rozwieją wszelkie smutki. Bal, który odbył się 28 stycznia, to najlepszy przykład na fantastyczną zabawę. Wtedy to, do  najmłodszych uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza zawitali niecodzienni goście, byli to wolontariusze Fundacji Dr Clown, którzy zorganizowali dzieciom bal karnawałowy pod hasłem ?W krainie baśni i bajek?.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Rozpoczął się nowy rok pływacki w Krasnymstawie

  DSC 0452Ruszyła już ósma edycja zawodów pływackich - Krasnostawskej Ligi Pływackiej ?Szuwarek? 2016, której  pierwsza runda odbyła się w niedzielę 31 stycznia bieżącego roku. Miejscem tego sportowego wydarzenia była kryta pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Organizatorami zawodów był Uczniowski Klub Sportowy ?Wodnik Krasnystaw? działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie a współorganizatorem MOSiR w Krasnymstawie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • DO TEATRU? ZAWSZE!

  P128078827 stycznia do teatru muzycznego w Lublinie wybrały się dzieci z naszej Jedynki. Byli to uczniowie z klasy I a, I b, i III a. ?Kot w butach? to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak widzowie zauważyli, że  do spektaklu zostały wprowadzone  również nowe postaci. Dzięki czemu publiczność  mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykali oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmieniał się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Ale jak w każdej  bajce wszystko dobrze się kończy. W sceniczną akcję zostały włączone dzieci z widowni, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.  Do wspólnej zabawy skutecznie porywał także Ochmistrz (Tomasz Głębocki) odpowiedzialny za królewskiego konia, który szybko zaskarbił sobie sympatię widzów. Dwugodzinne przedstawienie przemknęło jak kilka chwil, a dzieci nie mogą  się już doczekać kolejnego wyjazdu do teatru.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Nasze osiągnięcia

  Szkoła Podstawowa  Gimnazjum

Jesteś tutaj: Home