• 110 - lecie Szkoły Podstawowej nr 1 !

  Szanowni Państwo !

  Stowarzyszenie Przyjaciół Krasnostawskiej Jedynki
   
  Społeczność Szkolna Zespołu Szkół nr 1
  im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie  
  serdecznie zapraszają na uroczyste obchody    
  110 rocznicy  działalności Szkoły Podstawowej nr 1   
  im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie

  połączone ze spotkaniem uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców  
  i sympatyków szkoły, które odbędą się dnia 11 grudnia 2015 r.
  od godz. 9.00

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ,,Ale cyrk!?

  cyrk 01127 października 2015r. w naszej szkole wystąpiła grupa cyrkowa ,,Luna?. Duet artystów przygotował wiele atrakcji. Na początku zaprezentował się słonik Jumbo, który podbił serca całej publiczności. Potem były pokazy iluzji, żonglerka, akrobacje i zabawy z klaunem. We wszystkich występach uczniowie brali czynny udział. Każdy chciał wyczarować piłeczkę, wejść do magicznej skrzyni, czy też pojeździć na miniaturowym rowerku...Gwiazdami programu były czteromiesięczne pytony tygrysie, które dzieci głaskały, a te najodważniejsze nosiły na rękach. Występy cyrkowców wszystkim bardzo się podobały. Szczerze powiedziawszy nie spodziewaliśmy się tak profesjonalnego show.  Artyści obiecali, że wrócą do nas z nowym programem. Już się cieszymy i życzymy dalszych pomysłów, sukcesów oraz oczywiście wielu ,,zaczarowanych? dzieci na widowni ! 
  Katarzyna Wyszyńska, Grażyna Miciuła

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Sobotnio-niedzielne pływackie wydarzenia w Lublinie i Krasnymstawie.

  Wielu wrażeń sportowych dostarczyli nam w sobotę i niedzielę młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Wodnik Krasnystaw? działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Pływanie sportowe jest bardzo popularną formą aktywności ruchowej wśród dzieci w naszym regionie, świadczy o tym ilość startujących w zawodach uczestników. Elementem popularyzującym tę zdrową formę ruchu, było oddanie niedawno do użytku nowoczesnej pływalni o wymiarach olimpijskich i europejskim wyposażeniem, przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. To właśnie na niej dwudziestego czwartego października odbyły się zawody pływackie noszące nazwę ?Laur Lubelskiego Koziołka?.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych

  DSC 4621?Kim ja jestem,

  wie każdy z Was

  do pierwszej klasy

  idę pierwszy raz !?

   22 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Pani Hanna Mazurkiewicz Burmistrz Krasnegostawu, Pan Edward Kawęcki ? Przewodniczący Rady Miasta, Pan Sławomir Zakrzewski ? Przewodniczący Rady Rodziców oraz Rodzice uczniów klas pierwszych.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ,,Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym?

  20151013 100543,,Widzę i jestem zawsze widziany
  czy wczesnym rankiem
  czy w nocy mrok.
  Niech to hasło przez nas
  śpiewane nie odstępuje od nas na krok.?

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wystawa prac plastycznych ,, Nauczyciele w oczach dzieci?

  20151020 145000 ,, Nauczyciel to przyjaciel,
  który od najmłodszych lat
  prowadzi nas za rękę w dorosły świat.
  Cierpliwie pomaga w zdobywaniu wiedzy.? 

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wycieczka klas trzecich do Kozłówki

  20151008 094812Klasa III a i III b była na wycieczce edukacyjnej w Kozłówce. Celem wycieczki było poznawanie najpiękniejszych zabytków Lubelszczyzny.Październikowa aura nie rozpieszczała wycieczkowiczów, jednak żądza przygód i wrodzona ciekawość nie pozwoliła młodym podróżnikom nawet na chwilę stracić dobrego humoru.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH I- III

  20150930 081837? Dzień w kalendarzu jest taki,

  gdzie świętują chłopaki?.

   W naszej szkole 30 września, jak co roku obchodzono Dzień Chłopaka.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wspomnienia z leśnej wycieczki ,,Święto Pieczonego Ziemniaka?

  1444469782312

  28 września 2015 roku uczniowie klas: II b, II c, II d naszej szkoły wybrali się na wycieczkę autokarową do lasu w Nadleśnictwie Niemienice. Jesienny las przywitał dzieci piękną, słoneczną pogodą. Czekało na nich wiele atrakcji, więc nie zwlekając udały się na spacer. Po drodze słuchały odgłosów lasu. Pan leśnik oprowadzał po ścieżce edukacyjnej rezerwatu ,,Wodny Dół?. Opowiedział ciekawostki przyrodnicze o mieszkańcach rezerwatu i lasu.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Lekcja w lesie

  IMG 1640?A las dostojny szumi, pięknie wita nas,
  szeptem liści i szelestem traw,
  śpiewaniem ptaków, świerszczy graniem, wonią ziół,
  cichą piosnką leśnych os i pszczół?.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wyjazd klas drugich do Lublina

  DSCN120901 października 2015 roku klasy II a i II b wybrały się do Lublina na wycieczkę. Pierwszym celem naszej podróży było obejrzenie przedstawienia pt. ?Alicja w krainie czarów? w Teatrze Lalki i Aktora im. Jana Andersena. Sztuka przeniosła nas w bajkowy, niesamowity, a czasami przerażający świat Alicji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wycieczka klasy IIa do piekarni

  IMG 1639

  Chleb, którego postaci jest tak wiele, spożywamy kilka razy dziennie. Podświadomie staramy się, aby się nie zmarnował, aby nie upadł na ziemię, aby nie został wyrzucony na śmietnik. Szacunek dla chleba jest częścią naszego dziedzictwa kulturowego.W polskiej i słowiańskiej tradycji kulturowej chleb był symbolem pożywienia, a także dostatku i pomyślności.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pracowity weekend krasnostawskiego Wodnika


  DSC 1819W sobotę i niedzielę odbyły się zawody pływackie w Lublinie i Międzyrzeczu Podlaskim, w których brali udział krasnostawscy sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Wodnik Krasnystaw? działającego przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie.

  Pierwsze z nich to Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej, który odbył się na nowej lubelskiej pływalni z dziesięcioma torami i elektronicznym pomiarem czasu. Organizatorem tych zawodów był Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ?Bystrzyca? w Lublinie. Rywalizacja sportowa odbyła się w dwóch blokach startowych. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy dwunastoletni i starsi, podzieleni w trzech kategoriach: 12-14 lat, 15 lat, 16 lat i starsi. Zawody rozegrano na dystansach stu metrów każdym stylem i czterystu metrów stylem zmiennym. Miło nam zakomunikować, że Ania Terlecka w swojej kategorii wiekowej wygrała punktację wszechstronności stylowej ! Paweł Korzeniowski zajął miejsce siódme. Szczegółowe wyniki znajdują się na megatiming.pl

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Otrzęsiny 2015

  092Zgodnie z tradycją naszej szkoły1 października 2015 roku  odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Uroczystość ta miała na celu przyjęcie ?pierwszaków? do grona gimnazjalistów oraz wzajemne poznanie się. Wszyscy uczniowie wzięli udział w imprezie wraz ze swoimi wychowawcami. Zadania konkursowe starannie przygotowała klasa II c gimnazjum pod opieką Pani Joanny Iwaniak ? Karwackiej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Komunikat z Mistrzostw Gimnazjum w Pchnięciu Kulą

  20151001 092651

  Mistrzostwa zorganizowano na obiektach sportowych Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie 1.10.2015 roku. Impreza sportowa przebiegła zgodnie z regulaminem i programem zawodów. Wzięło w niej udział czterdziestu pięciu zawodników z klas I - III gimnazjum, w tym piętnaście dziewcząt i trzydziestu chłopców. Przygotowania do zawodów odbyły się na lekcjach wychowania fizycznego pod kierunkiem nauczycieli, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dotyczących tej konkurencji lekkoatletycznej.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Pokazy z fizyki

  DSCN4638Dnia 24 września 2015 r. uczniowie klas I Gimnazjum Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie wzięli udział w ?56 - Pokazach z fizyki?. Pokazy odbywały się w aulach Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie, a ich program podzielony był na cztery części:

  • Prąd elektryczny,
  • Promieniotwórczość,
  • Fizykę latania
  • Światło i oko.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH W JEDYNCE

  IMG 20150930 161605W piękny popołudniowy dzień czwartkowy klasa 5a wraz z wychowawczynią Elżbietą Garbowską przygotowała moc niespodzianek dla nowych kolegów i koleżanek z klas czwartych. Otrzęsiny to coroczna impreza, na której oficjalnie witamy uczniów klas czwartych w gronie uczniów starszych. W tym roku miało to miejsce 30 września przed dyskoteką z okazji Dnia Chłopaka. Podczas uroczystości czwartoklasiści przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich zręczność, sprawność i różnorodną wiedzę.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Lekcja zdrowego gotowania dla najmłodszych

  W ramach rządowego programu "Owoce w szkole" realizowanego przez Agencję Rynku Rolnego w Lublinie firma AWANGARDA, którą reprezentował Artur Wawer przeprowadziła dnia 15 października 2014r. w kl. 3 b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie bawili się w kucharzy przygotowujących zdrowe posiłki.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Święto pieczonego ziemniaka ..

  IMG 20141008 105902" Lecą lecą liście z drzewa żółte i czerwone.
  Kręcą, kręcą się w powietrzu w tę i w tamtą stronę..." 
  Uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły wybrali się do Nadleśnictwa Borek na " Święto pieczonego ziemniaka".
  Las przywitał wszystkich pięknymi kolorami jesieni. Na drzewach w blasku słońca mieniły się różnobarwne liście.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka w Kolorowym Ranczu w Łabuniach

       Przepiękna październikowa aura przywitała klasy drugie w Kolorowym Ranczu w Łabuniach. To właśnie w tym urokliwym miejscu drugoklasiści postanowili obchodzić Święto Pieczonego Ziemniaka.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • My z niego wszyscy

   25Flaga PPP września uczniowie klasy Ib przygotowali audycję poświęconą 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Była ona odpowiedzią na apel Instytutu Pamięci Narodowej i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej o zorganizowanie w całym kraju uroczystości pod wspólnym hasłem "My z niego wszyscy". 

  Młodzież zwróciła uwagę na ważną rolę Polskiego Państwa Podziemnego w dążeniu do wolności. Wymieniono najważniejsze formy polskiego oporu, w tym powstania, akcje sabotażowe itp. Przytoczony został wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. "Polska zwycięży" oraz fragment przemówienia wygłoszonego przez premier Ewę Kopacz z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

  Celem słuchowiska było przede wszystkim upamiętnienie bohaterów państwa podziemnego, przywódców, działaczy i żołnierzy. 

  Audycja została przygotowana i przeprowadzona pod kierunkiem wychowawcy klasy Ib pana Andrzeja Cabanka.

  Julia Bobryk

Jesteś tutaj: Home