Font Size

Profile

Ustawienia strony

169556781260520.09.2023r. klasy 2a,  2b, 2c i 3 a wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce do Archipelagu Roztocze. Była to dla dzieci niezwykła podróż do Parku Żywiołów w Budach. Uczniowie mieli możliwość poznania naszego Roztocza angażując wszystkie zmysły. Empiria to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której można dotknąć Roztocza i poczuć się jego integralną częścią. Pobyt w każdej z pięciu kapsuł, to niezapomniane i emocjonujące chwile dla wszystkich. Dzieci bawiły się tutaj doświadczając Roztocza przy pomocy nowoczesnych technologii. W kapsułach poświęconych określonym zmysłom otaczały ich gamy dźwięków, różnych faktur, barw, zapachów i smaków. Uczniowie oglądali świat oczami zwierząt, rozpoznawali zapachy. Rozrywkę zapewniło władanie w urozmaicony sposób Czterema Żywiołami. Uczestnicy wycieczki spoglądali w gwiazdy, wpływali na rzeźbę ziemi w Wirtualnej / Realnej Piaskownicy, bawili się w paleontologa.

20230923 120029Drużyna składająca się z uczniów klasy 2 a wzięła udział w 7 PKO Biegu Charytatywnym. W zamian za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na ufundowanie stypendiów dla młodych sportowych talentów.  PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w całej Polsce. Udział w różnych akcjach charytatywnych odgrywa ważną rolę – uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwija empatię, kształtuje pozytywną postawę wobec potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

721-22 września 2023r. uczniowie z klas 6b i 7 i 8 mieli okazję uczestniczyć  w 63 Pokazach z Fizyki, które odbyły się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno Naukowe. Nasi uczniowie oglądali, a także asystowali, podczas wykonywania doświadczeń przez pracowników uczelni. Podczas tegorocznych pokazów popularyzowano nauki ścisłe poprzez doświadczenia o tematyce: Fizyka latania, Poprzez zabawę do praw fizyki, Rezonanse oraz Termodynamika.

talenciaki na stronę

zebranieZebrania z rodzicami odbedą się 19 września 2023 r. (wtorek).

16.30 zebranie ogólne na małej sali gimnastycznej (dla rodziców klas 4-8)

Po zebraniu ogólnym (ok. 16.45) odbędą się zebrania dla klas 2-8.

1695019597150W naszej szkole po raz kolejny Mały Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do wspólnej zabawy. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zachęca do eksperymentowania, twórczego myślenia i wyrażania siebie. Był to dzień do organizacji różnych zajęć artystycznych, warsztatów, projektów, które wspierają rozwój emocjonalny, kreatywny i społeczny dzieci. Ten dzień przypomniał wszystkim, że każdy z nas jest wyjątkowy!

                                                                Opiekunowie MSU i wychowawcy klas

poznaj polske scaled 1

14 września 2023r. uczniowie z klasy 3 b i 3c wzięli udział w wycieczce do Kozłówki i do Muzeum Wsi Lubelskiej w ramach rządowego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, którego głównym celem jest umożliwienie uczniom poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki poprzez dofinansowanie wyjazdu edukacyjnego. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Pałac Zamoyskich w Kozłówce. Jest to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych zespołów pałacowo-parkowych w Polsce. Obecnie działa tu muzeum. Dzieci miały możliwość podziwiania wielu sal pałacowych, które zachwycały swoim pięknem. Spacerowały po parku. Zwiedziły otoczenie kompleksu pałacowego z bardzo zadbanym ogrodem w stylu francuskim, gdzie mogły zobaczyć i dokarmić spacerujące tam pawie. Zobaczyły także kaplicę znajdującą się na terenie posiadłości. Miały również okazję kupić pamiątki związane z tym miejscem.

Narodowe Czytanie  to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Obszerne fragmenty dzieł literackich odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu Akcja została zapoczątkowana w 2012r. przez ówczesnego prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.

Pomysłodawcy pragnęli, by literatura narodowa stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym. Od 12 lat Polacy organizują akcje publicznego czytania dzieł najwybitniejszych twórców literatury polskiej. W tym roku uczniowie klas siódmych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie zmierzyli się z wybitną powieścią epoki pozytywizmu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Fragmenty powieści czytają: Lena Cichosz 7b, Aleksandra Lasota 7b, Kinga Wójcik 7a, Nikola Wróblewska 7b. Działania młodzieży zostały utrwalone przez Szymona Nawrockiego i Karola Tracza z kl.7b. Do nagrań i montażu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria przyszłosci".

Dorota Niemczycka

20230913 10212313 września 2023 r. jest Dniem Programisty. W ramach współpracy szkół uczniowie klasy 8a i 8b wraz z wychowawczyniami zostali zaproszeni na zajęcia z programowania do Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie. Ich celem było pokazanie młodzieży praktycznego wykorzystania programowania. Lekcję prowadził nauczyciel informatyki we współpracy z uczniem klasy II Technikum, absolwentem naszej szkoły, Krystianem Turkiem.

Dorota Niemczycka  Barbara Grzegorzewska

IMG 46848 września 2023r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie bawiła się na Pikniku Rodzinnym połączonym z oficjalnym otwarciem nowego placu zabaw przy szkole. Podczas pikniku miała również miejsce inauguracja miejskiej akcji Narodowego Czytania. W tegorocznej odsłonie mieliśmy możliwość wysłuchania fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” w wykonaniu Burmistrza Krasnegostawu pana Roberta Kościuka, zastępcy Burmistrza – pana Janusza Rzepki, przedstawicielki Rady Seniorów pani Zofii Myki  oraz przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta – pani Justyny Wysockiej. Fragmenty powieści zostały wybrane przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, pana Artura Borzęckiego. Po części oficjalnej odbyły się występy  i popisy uczniów klas I – III. Słoneczna pogoda sprzyjała grom i zabawom na świeżym powietrzu. Organizatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kiermasze ciast i galaretek, stoiska: profilaktyczne, kosmetyczno-fryzjerskie, pokazy chemiczne, miasteczko ruchu drogowego oraz stoisko weterynaryjne.

rodziceSzanowni Rodzice ! Uprzejmie informujemy, że w tym roku szkolnym wpłat na Radę Rodziców (40 zł) dokonują Państwo na konto bankowe:
Bank Spółdzielczy Krasnystaw 25 8200 0008 3001 0027 3895 0001.

ubezpieczenieSzanowni Rodzice !
Uprzejmie informujemy, że w tym roku szkolnym wpłaty na ubezpieczenie będą dokonywane na konto bankowe :
Bank Spółdzielczy Krasnystaw 95 8200 0008 3001 0027 3895 0002
w tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę ! Składka 52 zł, płatne do 10 października 2023 r.

IMG 20230908 WA00208 września w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Program imprezy zawierał szereg  różnorodnych, bogatych imprez: oświatowych, kulturalnych, rekreacyjnych. Program wzbogacono rywalizacją sportową, na którą złożyło się:  przeciąganie liny, rywalizacja między nauczycielami, a  uczniami która zakończyła się remisem. Mecz w piłkę koszykową skierowany do klas IV – VI. Bezpieczeństwo ruchu drogowego - rozstawiono miasteczko BRD, na którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzęw zakresie przepisów ruchu drogowego jak i umiejętności jazdy na rowerze. Mecz w piłkę nożną rozegrany między reprezentacjami klasy VII i VIII który zakończył się wynikiem 5:3 dla reprezentacji klas siódmych. Zmagania  na szkolnych obiektach przebiegły w miłej sportowej atmosferze, pogoda sprzyjała rywalizacji na świeżym powietrzu.   

Jesteś tutaj: Home Uczniowie Demo1 Aktualności