Font Size

Profile

Ustawienia strony

20240621 100444Zakończenie roku szkolnego to czas na podsumowanie sukcesów matematycznych. Uczeń klasy 5c Karol Banaszkiewicz zajął I miejsce w konkursie matematycznym Lubelska Matematyczna Liga Zadaniowa organizowanym przez UMCS w Lublinie. Dużymi osiągnięciami mogą się pochwalić szóstoklasiści, w Miejskim Konkursie Matematycznym "Sprytne rachunki”:

I miejsce zdobył Paweł Stempnakowski, klasa 6c,

II miejsce zdobyła Zuzanna Jodełka, klasa 6c (opiekun p. Elżbieta Sadowska),

III miejsce uzyskała Lena Janik, klasa 6b,

IV miejsce zajęła Natalia Kluch, klasa 6b,

V miejsce zdobyła Amelia Kowalczyk, klasa 6a (opiekun p. Monika Dzierba-Marczyk).

IMG 20240529 101157W refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbył się finał konkursu plastycznego ”Muzeum prezentuje!” 7 edycji. Nagrody i wyróżnienia otrzymali: Wyróżnienie – Alicja Mrugała i Zuzanna Proskura z klasy 3b, I  miejsce- Zuzanna Aniołek z klasy 4a,  I  miejsce- Aleksandra Lasota z klasy 7b, Julia Wawrzyszuk, Barbara Wrzeszcz, Helena Żurek z klasy 3b i Lena Cichosz z klasy 7b otrzymały podziękowanie za udział w konkursie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek w podziękowaniu za udział, a wszystkie prace zaprezentowane zostały na wystawie na piętrze muzeum.

20240617 09413517 czerwca klasa 5a odwiedziła Roztoczański Park  Narodowy z miastem Zwierzyniec. Najpierw uczniowie próbowali swoich sił w Parku Linowym. Następnie wyruszyliśmy na  spacer po urokliwym miasteczku Zwierzyniec, leśnymi szlakami do stawów Echo oraz na Piaseczną Górę. Wycieczka po malowniczym Roztoczu będzie dla nas wstępem do kolejnych – już wakacyjnych wypraw.

Alicja Bojarczuk

IMG 20240619 WA001819 czerwca 2024 roku klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do krainy zabawy „Azyl”. Tam, czekało na uczestników wiele atrakcji. Na początku były warsztaty plastyczne i malowanie farbami gipsowych figurek. Następnie dzieci wzięły udział w zawodach, polegających na jak najszybszym pokonaniu trudnego toru przeszkód. Po zawodach mogły zjeżdżać na tyrolce, skakać na trampolinach, huśtać się na huśtawkach, bawić się w domku ze zjeżdżalnią, rzucać ringo do celu, grać w badmintona. Dużą atrakcją okazały się gokarty, oblegane szczególnie przez chłopców, ale nie tylko... Miłośnicy zwierząt karmili i obserwowali duże i małe króliki. Kiedy dzieci zgłodniały, zostały zaproszone przez gospodarzy na smakowite kiełbaski z grilla. Przed wyjazdem, wycieczkowicze mogli kupić pamiątki w sklepiku znajdującym się na terenie obiektu. Czas płynął nieubłaganie i trzeba było wracać do Krasnegostawu. To była świetna wycieczka, która pozostanie na długo w pamięci dzieci. 

Wychowawczynie klas pierwszych

1718745219256„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!” (Konfucjusz) 

Innowacja pedagogiczna "Klub Młodego Odkrywcy" była realizowana od września 2021roku do czerwca 2024roku podczas zajęć koła w klasach 3 a, 3b i 3 c. Głównym celem programu było rozwijanie zainteresowań i ciekawości oraz zachęcanie naszych małych odkrywców do wspólnych eksperymentów oraz obserwacji skutków doświadczeń. W klasach wykonano wiele ciekawych i „kolorowych” eksperymentów i wyciągnięto wnioski po ich przeprowadzeniu. Uczniom bardzo podobała się: „sucha woda”, „musujące bąbelki”, „tęczowe obrazy na mleku”, „gasnąca świeczka”, „bańka w bańce”, „łamiący się ołówek”, ”kwiaty na wodzie”, „burza w słoiku”, „uciekające wirusy” i wiele, wiele innych.

IMG 20240617 13315417 czerwca 2024 uczniowie klasy 3b i 3c uczestniczyli w wycieczce do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Jest to pierwsze w Polsce interaktywne centrum nauki oraz rekreacji dedykowane środowisku naturalnemu i ekologii. Całodzienną przygodę rozpoczęliśmy od gry terenowej. Podzieleni na dwie drużyny mieliśmy do dyspozycji mapę i klucze. Poszukiwaliśmy ukrytych zadań, które rozwiązywaliśmy. Głównym punktem wycieczki było doświadczanie zjawisk i przyrody w czterech laboratoriach. Laboratorium główne Zoom Natury obejmowało wystawę z zakresu botaniki i zoologii. Przez specjalne soczewki uczniowie obejrzeli niewidzialne gołym okiem tajniki natury.

zakończenieUroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbedzie się 21 czerwca 2024 r.:

godz. 8.30 zakończenie roku klas 4-8, w tym wręczenie stypendiów Burmistrza i Dyrektora

godz. 10.30 zakończenie roku klas 1-3.

Zapraszamy !

2B5EE7AA 21FA 41F0 90BF 7D15F7E88ABCW środę, 12 czerwca, w sali konferencyjnej odbył się niezwykły koncert dla Mam. Była to specjalnie przygotowana składanka współczesnych przebojów m.in. „Nic dwa razy”, „Nowa bajka”, „Ale jazz” oraz układów tanecznych do melodii: „Seniorita”, „Uptown funk”, „Bratnie na dusze”, przeplatana wierszami  i fraszkami o dzieciach. Na zakończenie pociechy zaprosiły swoje Mamy do wysłuchania muzycznych przemyśleń z przymrużeniem oka, zatytułowanych: Mamy,  miejcie do nas cierpliwość, bo bardzo Was kochamy! Don’t worry, be happy Mamusiu 😊

                                                                                                    Katarzyna Wyszyńska

IMG 874311 czerwca 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie odbyło się spotkanie zainicjowane przez Samorząd Uczniowski, którego celem było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do prezentacji współczesnych idoli nastolatków. Pojawiły się postacie znane z internetu, świata muzycznego, bohaterowie gier i książek, sportowcy, gwiazdy telewizji. I wszyscy ci, którzy kształtują gusta i osobowość młodego odbiorcy.

IMG 37107 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie miało miejsce podsumowanie XXII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Rodzina. Na sportowo”, który odbył się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Krasnostawskiego. Nadesłano 603 prace z 93 placówek z terenu województwa lubelskiego. Z naszej szkoły nagrodę odebrał Henryk Dziwisz z klasy 2c, wyróżnienia Daria Lasota z 2c i Agata Choma z 7b. Na wystawę zostały zakwalifikowane prace Lidii Petrynik z klasy 1a, Bartosza Wrony z 2c oraz Barbary Petrynik z 6a.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

IMG 29127 czerwca 2024 r uczniowie klasy 5 d i 4 a byli na wycieczce w Lublinie w Strefie Wysokich Lotów. Podczas pobytu mieli możliwość skorzystania z różnych atrakcji na terenie obiektu. Uczestnikom podobała się ścianka wspinaczkowa oraz akrobacje na linie. Fajną zabawą były skoki do basenu wypełnionego „piankami”. W trakcie pobytu uczniowie brali udział w konkursach i animacjach organizowanych przez trenerów. Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły z wycieczki.

                                                                                               Agnieszka Kopeć, Małgorzata Proskura

IMG 20240607 0906299897 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się XIII Wiosenny Turniej Sportowy o Puchar Dyrektora Szkoły dla uczniów klas I-III. Zespoły sześcioosobowe z każdej klasy miały okazję zaprezentować swoje sportowe umiejętności w różnorodnych konkurencjach. Zawody przeprowadzono systemem wyścigów rzędów, gdzie uczniowie rywalizowali w takich zadaniach jak kozłowanie piłki, przekazywanie pałeczki, zakładanie kółek na słupki, skoki przez hula-hop, przechodzenie przez obręcz oraz prowadzenie ringo laską gimnastyczną.

17176723526216 czerwca 2024r. uczniowie klasy II b przyjemnie spędzili przedpołudnie w sali zabaw Wiktorii Blue. Korzystali  z wielu oferowanych tu atrakcji: zjeżdżalni tubowej, labiryntów, tuneli przestrzennych, toru pontonowego, karuzeli z kokosem i basenu z kolorowymi piłeczkami. Dzieci pomagały sobie nawzajem w pokonywaniu przeszkód w dotarciu do celu. Poprzez wspólne  zabawy integracyjne dzieci rozwijały kompetencje społeczne zacieśniając między sobą relacje. Była to doskonała okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej i sprawności ruchowej. Czas spędzony w sali zabaw dostarczył dzieciom wielu wrażeń i wyzwolił w nich pozytywne emocje. Wszyscy uczniowie świetnie bawili się, a na ich twarzach nieustannie gościł uśmiech.

Jesteś tutaj: Home Uczniowie Aktualności