Aktualności
Dzień Patrona
- Szczegóły
- Opublikowano: 08 grudzień 2021
Szczególną uwagę przykuć może wystawa rekwizytów zgromadzonych w pięknie zaaranżowanym Muzeum Mickiewicza, przygotowanym przez M. Sołowiej,
J. Lewandowską-Giereś, A. Kopeć, E. Pajurę, M.Kowalską.
- Pokaz dziecięcej mody romantycznej - sesja zdjęciowa dla klasy III d i I b
Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował:
- Konkurs fotograficzny, w którym miłośnicy fotografii mogli pokazać swój talent przedstawiając piękno Krasnegostawu ukazujące integrację twórczości Mickiewicza z pejzażem Krasnegostawu.
- Upominek dla Mickiewicza - uczniowie mieli za zadanie wykonać prace plastyczne/techniczne na ozdobę choinkową w stylu staropolskim.
- Konkurs pięknego pisania piórem – uczniowie klas VI-VIII miały możliwość spróbowania swoich sił w pisaniu gęsim piórem.
- Korepetycje u Adasia - uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z życia i twórczości Adama Mickiewicza, znawcy mickiewiczowskiej epoki otrzymali symboliczne nagrody
W kategorii klas młodszych odbył się:
Miejski Konkurs Plastyczny „Ilustracja do bajki Adama Mickiewicza” (p. J. Lewandowska-Giereś, D. Mojska-Bąk, A. Madeja)
PRZEDSZKOLA
I miejsce Filip Banach nr 1
II miejsce Aleksander Kosiak nr 4
III miejsce Paweł Szymaniak nr 1
Wyróżnienia: Bartosz Wrona nr 4, Anna Pastuszak nr 1
KLASY I
I miejsce Natalia Sysa I b
II miejsce Mateusz Pieróg I b, Liliana Płowaś I b
III miejsce Rozalia Mazurkiewicz I b
Wyróżnienia: Julia Huk I a, Helena Żurek I b, Aleksander Miszczak I c, Zuzanna Panas SP nr 4, Zuzanna Tokarska SP nr 4
KLASY II
I miejsce Barbara Dudzińska II b
II miejsce Lila Puchala II a, Stanisław Sysa SP nr 5
III miejsce Jagoda Bzówka SP nr 5
Wyróżnienia: Magdalena Lechus II b, Barbara Haładyj II a, Hanna Łukasiak II b
KLASY III
I miejsce Weronika Puchala III b
II miejsce Martyna Miszczak III c
III miejsce Wiktoria Parzymies III d, Amelia Bodio SP nr 5
Wyróżnienia: Natalia Dudek III a, Paulina Wiśniewska III b
W konkursie fotograficznym „Pejzaż Krasnegostawu w integracji z twórczością Mickiewicza”
I miejsce zajął Agata Choma kl. V c,
II miejsce Amelia Kowalczyk kl. IV a ,
III miejsce Natalia Pleskot klasa IV a
Wyróżnienie otrzymują: Hanna Zbrońska kl. VII a, Maja Bojarczuk kl. IV a, Zuzanna Kuczaj kl.V b
W konkursie pięknego pisania gęsim piórem
I miejsce zajął Karol Jaworski kl. V b,
II miejsce przypadło Amelii Kowalczyk z klasy IV a,
III miejsce zdobyła zaś Konstancja Kasprzak z klasy VI b.
IV miejsce zajęła Marlena Pawelec z klasy IV b
V miejsce przypadło Amelii Grygiel z klasy VII a