Działolność małego samorządu uczniowskiego

 

DZIAŁALNOŚĆ MAŁEGO  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO  W  I  SEMESTRZE  ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 Nowy obrazWe wrześniu odbyły się klasowe wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.Wytypowano spośród uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich kandydatów do MSU.Na pierwszym spotkaniu zaplanowano pracę MSU oraz przydzielono funkcje wybranym w głosowaniu uczniom. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli  w spotkaniach jako obserwatorzy.
Angażowano uczniów do aktywnego udziału  w życiu szkoły poprzez udział w planowanych akcjach, konkursach. Z okazji Dnia Chłopaka wykonano na korytarzu gazetkę tematyczną. Natomiast z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano wystawę prac plastycznych na temat ? Nauczyciel- przyjacielem dzieci?. Prace zostały wyeksponowane na tablicach na korytarzu szkolnym i cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie klas trzecich współuczestniczyli w dekorowaniu małej sali gimnastycznej na zabawę andrzejkową. W grudniu zadbano o świąteczny wystrój i wykonano gazetkę okolicznościową z okazji świąt Bożego Narodzenia. Został również wspólnie ze świetlicą szkolną ogłoszony i przeprowadzony konkurs plastyczny ?? Kolorowa bombka? i ? Moja choinka?.
         Uczniowie klas I ? III wzięli licznie udział w akcjach charytatywnych rozpropagowanych przez  MSU.  Te akcje to: zbiórka plastikowych nakrętek, akcja ?Pomóż dzieciom przetrwać zimę?. W grudniu także odbyła się zbiórka pieniędzy pod hasłem ? Góra grosza?. Każdy uczeń i nauczyciel mógł dorzucić grosik od siebie, a z tych grosików uzbierała się niezła sumka. Przedstawiciele MSU brali również udział w segregowaniu pieniędzy.
         Wszystkie działania prowadzone były przy współpracy wychowawców klas i uczniów klas I ? III.
         Mały Samorząd Uczniowski działał według zatwierdzonego na początku roku szkolnego planu pracy i kalendarza imprez szkolnych, jak również podejmował zadania wynikające z potrzeb szkoły.


 

Opiekun  MSU
Jolanta  Lewandowska- Giereś

 

 

Jesteś tutaj: Home Uczniowie Samorząd uczniowski Mały samorząd uczniowski Działolność małego samorządu uczniowskiego