Aktualności

Lekcja historii…

IMG 20190924 09233324 września 2019 r. uczniowie z klasy V d pod opieką wychowawczyni Pani Małgorzaty Proskury i Pani Adriany Łysakowskiej brali udział w wycieczce do Lublina. W pierwszej części uczestnicy poznali historię miasta. Przewodniczka w sposób bardzo ciekawy i obrazowy opowiedziała i pokazała kluczowe budowle starego miasta w Lublinie. Przedstawiła też informacje dotyczące osób związanych z tą miejscowością. Na zakończenie tego etapu uczniowie brali udział w grze miejskiej. Zostali podzieleni na cztery grupy. Każda otrzymała zadania do wykonania w określonym czasie. Dzieci sprawnie uzupełniły informacje i dotarły do wyznaczonego miejsca. Przewodniczka podsumowała ich pracę i wręczyła drobne upominki.

Kolejnym etapem wycieczki był udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Muzeum Wsi Lubelskiej pt. "Śladami ginących zawodów”. Celem zajęć było pokazanie młodym ludziom rzemiosł, które na terenie Lubelszczyzny w XIX i XX w. funkcjonowały, a teraz odchodzą w zapomnienie.

Dzieci poznały specyfikę ginących zawodów tj.: szkutnika, łubiarza, tkaczki, hafciarki. Mogły również samodzielnie wykonać łańcuszek na szydełku, heblować deskę. Udział w warsztatach pokazał uczniom, jak ważne są w dzisiejszym świecie wartości ponadczasowe, takie jak: rzetelna praca, uczciwy handel, umiejętne prowadzenie gospodarstwa domowego, rozrywka na łonie natury, bogate życie kulturalne oraz znajomość historii swojego regionu.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Lekcja historii…