×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów talentSKO oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Aktualności

Uroczysty finał TalentowiSKA

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów talentSKO oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

DSC 114127 marca 2019 roku zakończyliśmy sześciomiesięczny udział Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie w programie TalentowiSKO. Głównym działaniem grupy projektowej był trzydniowy Ekologiczny Happening podsumowany spektaklem w formie rozprawy pt. "Sąd nad człowiekiem".

Podczas uroczystego  zakończenia  półrocznych zmagań w programie  gościli: pani Marta Montusiewicz - przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, przedstawiciel Biura Poselskiego pani Teresy Hałas – pan Mirosław Księżuk, prezes KRAS-EKO-pan Robert Poniedziałek,przedstawiciel Nadleśnictwa Krasnystaw pani Monika Krysiak, reprezentant Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej pan Krzysztof Sugalski, Komendy Powiatowej Policji - pan Albert Lipiński oraz Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie- pani Monika Kuźlik-Wyrostek, nauczyciele i uczniowie Jedynki. Na uroczystym podsumowaniu zaproszony został przez Talentowiczów również pan Grzegorz Drozdalski, redaktor "Super Tygodnia". Pan Mirosław Księżuk przekazał Talentowiczom  słodki upominek w imieniu pani poseł Teresy Hałas. 

Po krótkiej części oficjalnej, podziękowaniach i podsumowaniu kilkumiesięcznych działań TalentowiSKA zaproszono wszystkich obecnych  na "rozprawę sądową"- przedstawienie edukacyjno-profilaktyczne  pt. "Sąd nad człowiekiem". Młodzi aktorzy przedstawili problem niszczącego wpływu człowieka na otaczające środowiSKO oraz sposoby ochrony otoczenia. Forma przekazu treści była oryginalna i bardzo czytelna. Człowiek oskarżony w przedstawieniu nie był świadomy swojego niszczącego wpływu na środowiSKO : "Ale ja, ja nie wiedziałem, że robię tyle złego. Ja się poprawię. Tylko nie wiem jak?" Głównym  przesłaniem spektaklu było podkreślenie, że  to co pijemy, jemy, czym oddychamy zależy głównie od nas. Ostatni etap spotkania to debata z udziałem zaproszonych gości.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w naszym przedsięwzięciu. Szczególnie serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy na co dzień wspierali działania TalentowiSKA, aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach poszczególnych przedsięwzięć i umieli dostrzec szlachetne cele naszych starań. Wyrazy wdzięczności kierujemy do całej społeczności szkolnej za okazywanie zrozumienia i wsparcia.

Talentowicze

 

{gallery slideshow=4000}talentSKO{/gallery} 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Uroczysty finał TalentowiSKA