Aktualności

Nasz Wolontariusz Roku!

5c44a8eb51fce p„Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia – prawdziwego poczucia spełnienia”.– Anthony Robbins

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Wolontariat pozwala na zorganizowanie czasu wolnego w sposób aktywny ukierunkowany na ofiarność w okazywaniu bezinteresownego dobra dla drugiego człowieka. Uczestniczenie w wolontariacie ma wprowadzić młodych ludzi do uczestniczenia w życiu społecznym, rozwijania empatii wobec drugiego człowieka. Przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtujących kreatywność, wrażliwość i otwartość na cierpienie innych ludzi.

 

20 stycznia 2019 roku na gali w Auli Caritas w Lublinie, już po raz VI przyznano tytuły Wolontariusza Roku. Wolontariusz to osoba, która pomaga innym i nie oczekuje za to nic w zamian. Warto pomagać w dzisiejszym świecie, w którym spotykamy tyle niesprawiedliwości i nieszczęścia. Warto pomagać za piękny uśmiech, za dobre słowo, czujemy się wtedy lepsi, a świat staje się piękniejszy. Wśród nominowanych osób, niosącym bezinteresowną pomoc znalazła się uczennica naszej szkoły - Martyna Chachaj. Martyna jest wolontariuszką od trzech lat. Swój wolny czas z radością i oddaniem poświęca ludziom chorym, samotnym i niepełnosprawnym. W życie tych ludzi wnosi swój spokój i życzliwość, ma dla nich dużo cierpliwości i czułości. Martyna jest liderką wielu inicjatyw  podejmowanych na terenie szkoły związanych z niesieniem pomocy Caritas w Krasnymstawie. Żaden kiermasz nie odbył się bez jej uczestnictwa. Bierze udział w zbiórkach żywności, w Biegach Caritas, w akcji Pola Nadziei, w przedstawieniach teatralnych. Potrafi pogodzić naukę z niesieniem pomocy innym. O swojej działalności jako Wolontariuszka mówi:„ Nie jestem dawcą, tylko odbiorcą. Ludzie dają mi tyle miłości i wdzięczności nawet za krótką rozmowę i niewielką pomoc. Robię po prostu to, co lubię”. Niech postawa naszej uczennicy stanie się wzorem do naśladowania.

Gratulujemy serdecznie, jesteśmy dumni z Martyny !

 

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Nasz Wolontariusz Roku!