Font Size

Profile

Ustawienia strony
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but krasno18 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Aktualności

Wycieczka klas pierwszych do Krasnobrodu

Kościół ten został ufundowany przez Marysieńkę Sobieską, żonę króla Jana III Sobieskiego, jako dowód wdzięczności za jej uzdrowienie. Warto również wspomnieć, że w jego wnętrzu znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Krasnobrodzkiej słynący z cudów. Za świątynią obejrzeliśmy Wystawę Wieńców Dożynkowych, Ptaszarnię z pięknymi okazami gołębi, bażantów, kuropatw i pawi. Następnie zwiedziliśmy Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne, w którym zgromadzono zbiory etnograficzne wsi krasnobrodzkiej oraz zorganizowano wystawę flory i fauny Roztocza.

Kapliczka ,,Na Wodzie? miejsce kultu religijnego i pielgrzymek z całej Polski, stanowiła kolejny punkt naszej wyprawy. W 1640 roku Jakubowi Ruszczykowi objawiła się Matka Boża. Wypływająca ze źródeł pod kapliczką woda jest według miejscowej ludności i dla wierzących lecznicza. Po obmyciu się źródlaną wodą i napełnieniu przywiezionych specjalnie pojemników pojechaliśmy posilić się pysznymi pierogami w zajeździe ,,Celina?.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Parku Dinozaurów. Tu znajdują się makiety około trzydziestu gadów z różnych okresów historii Ziemi oraz ciekawe zdjęcia- plansze, które oglądane w specjalnych okularach dają efekt 3-D. Po przejściu trasy dydaktycznej dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, wchodzącym w skład parku.

Krasnobród ma jeszcze do zaoferowania wiele atrakcji, których w ciągu jednej wycieczki nie mogliśmy zaliczyć. Pozostał niedosyt i obietnica niektórych uczestników, że przyjadą tu już w czasie wakacji.

 {gallery slideshow=4000}krasno18{/gallery}

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka klas pierwszych do Krasnobrodu