Aktualności

Wielki Piknik Naukowy w krasnostawskiej Jedynce!

IMG 161112 września 2017 r. w krasnostawskiej Jedynce miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Prawie wszyscy uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w Pikniku Naukowym zorganizowanym w ramach realizacji w naszej szkole projektu „Poprawa jakości nauczania w szkołach podstawowych”. Organizatorem Pikniku był Urząd Miasta Krasnystaw i firma „Mały Inżynier” z Warszawy.

Uczniowie klas II-VI szkoły podstawowej w trzech blokach tematycznych po 100 uczniów uczestniczyli w widowiskowym pokazie różnych eksperymentów i doświadczeń z zakresu chemii i fizyki. Największy zachwyt wzbudziła prezentacja eksperymentów i doświadczeń z zastosowaniem suchego lodu i ciekłego azotu. Uczniowie nie mogli uwierzyć, w jaki sposób z „jakiejś wody” i płynu do mycia naczyń można wyprodukować „pastę do zębów dla słonia”. Po wspólnych pokazach uczniowie, podzieleni już na mniejsze grupy, uczestniczyli w warsztatach z robotyki i programowania robotów przy wykorzystaniu klocków LEGO. Pozostałe dwie grupy wzięły udział w niecodziennych zajęciach chemicznych i fizycznych, między innymi z wykorzystaniem van de Grafa, elektryzujących balonów, złudzeń optycznych, obrazów 3D czy cieczy nienewtonowskiej.

Uśmiech i zadowolenie uczestników Pikniku Naukowego świadczy o potrzebie organizowania tego typu imprezy. W naszej szkole kolejny Piknik Naukowy odbędzie się już listopadzie pod hasłem „Będzie się działo”!   

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wielki Piknik Naukowy w krasnostawskiej Jedynce!