Aktualności

Dwa srebrne medale Norberta Zacharzyńskiego Mistrzostw Polski w Pływaniu

IMAG009907 – 09.07.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat na obiektach WCRS AQUASFERA GALERIA WARMIŃSKA OSiR przy Al. Piłsudskiego 69 b w Olsztynie. Organizatorami zawodów na zlecenie Polskiego Związku Pływackiego byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Pływacki w Olsztynie. W zawodach mieli prawo startu zawodnicy czternastoletni, zgłoszeni przez klub, szkołę lub Polski Związek Pływacki, posiadający licencję zawodniczą. Wszyscy zawodnicy musieli posiadać aktualne badania lekarskie. Zawodnik miał prawo startu w 5 konkurencjach indywidualnych, lecz nie więcej niż 2 konkurencjach indywidualnych i sztafecie dziennie. Trener był odpowiedzialny za prawidłowe zgłoszenie.

Letnie Mistrzostwa Polski przeprowadzane były na pływalni krytej pięćdziesięciometrowej. Zawody przeprowadzane były systemem eliminacji i finałów. Konkurencje 800 m i 1500 m stylem dowolnym oraz sztafety rozgrywane były seriami na czas. Najsilniejsze serie tych konkurencji oraz wszystkie sztafety rozgrywane były w bloku finałowym. We wszystkich konkurencjach przeprowadzanych systemem eliminacji i finałów były rozgrywane finały "A" i finały "B".

Na program zawodów składały się wyścigi na: 50, 100, 200, 400 metrów czterema stylami pływackimi, 800 i 1 500 metrów stylem dowolnym oraz sztafety na 100 i 200 metrów stylem dowolnym i zmiennym.W mistrzostwach uczestniczyło pięciuset osiemdziesięciu siedmiu zawodników, ze stu czterdziestu sześciu klubów zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Wśród nich bardzo dobrze zaprezentował się Norbert Zacharzyński, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw, działającego przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie. Jego wyjazd na Mistrzostwa Polski mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.

W czasie trwania zawodów doszło wiele razy do ustanawiania własnych rekordów życiowych oraz do ustanowienia nowych rekordów Polski. Miło podkreślić, że krasnostawianin zdobył dwa razy srebrny medal na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Szczegóły dotyczące wyników i filmy z finałów znajdują się na megatiming.

Gratulacje dla Norberta za wspaniałe wyniki i miejsca osiągnięte w czasie mistrzostw oraz jego Rodziców za zaangażowanie w prace związane z treningami i udziałem w zawodach ich syna.

                                                                                  Andrzej Miciuła

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dwa srebrne medale Norberta Zacharzyńskiego Mistrzostw Polski w Pływaniu