Aktualności

Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu

DSC 2019W miniony weekend przeprowadzono Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. To wydarzenie sportowe odbyło się na pływalnia Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Organizatorami mistrzostw byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, MOSiR „Bystrzyca” Lublin, KU AZS UMCS Lublin. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy ur. w roku 2005 i starsi (12 lat i starsi), posiadający licencję Polskiego Związku Pływackiego, zgłoszeni przez Kluby Sportowe.

Mistrzostwa rangi wojewódzkiej odbywają się dwa razy do roku. Często używa się nazwy mistrzostw letnich i zimowych. Różnią się długością basenu i z tym związanymi konkurencjami. Mistrzostwa letnie zawsze odbywają się na pływalni pięćdziesięciometrowej, zaś mistrzostwa zimowe na pływalni dwudziestopięciometrowej

Na program zawodów składały się trzy bloki startowe, w których zawodnicy mieli wybór stylów pływackich i dystansów. Ustalono trzy kategorie wiekowe: młodzicy (12 – 13 lat), juniorzy (14 – 15 lat) i open. Zawody były rozegrane seriami na czas zgodnie z przepisami PZP i FINA.

Według zasad ujętych w Regulaminie PZP: zawodnicy 17 letni i starsi mieli prawo startu w dowolnej ilości konkurencji, zawodnicy 16 letni i młodsi mieli prawo startu w 2 konkurencjach indywidualnych w każdym bloku zawodów. Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane według. swimrankings.net. Mistrzostwa przeprowadzono przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego reprezentowanego przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

W zawodach uczestniczyły dwadzieścia dwa kluby pływackie, w sumie w zawodach uczestniczyło dwustu czterdziestu ośmiu zawodników. Wśród uczestniczących znalazła się reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw, działającego przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie w składzie: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Wiktoria Wilgocka, Małgorzata Terlecka, Anna Terlecka, Mateusz Pylak, Michał Terlecki, Norbert Zacharzyński. Wyjazd na zawody mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.

Zawody odbyły się w miłej sportowej atmosferze, doszło również wiele razy do ustanawiania własnych rekordów życiowych i pobicia trzy razy rekordów konkurencji. Zawodnicy UKS Wodnik Krasnystaw wywalczyli szesnaście medali w tym: jeden złoty, dziesięć srebrnych i pięć brązowych. Multimedalistką z naszego krasnostawskiego Klubu została Ania Terlecka, zdobywając siedem medali w tym jeden złoty, pięć srebrnych i jeden brązowy . Bardzo dobra postawa naszych młodych sportowców jest zasługą w dużej części ich Rodziców, zaangażowanych w systematyczne przywożenie ich na treningi. Szczegóły zawodów znajdują się na stronie mega timing.pl

Gratulacje dla reprezentacji za bardzo dobre wyniki na mistrzostwach.

                                                                                                                      Andrzej Miciuła


 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu