Aktualności

Znowu sukcesy !

W sobotę 7 listopada odbyła się w Lublinie IV Runda Ligi Wojewódzkiej w Kategorii Dzieci i Młodzików (11?12 lat) a przy okazji tych zawodów przeprowadzono sprawdzian zawodników trzynastoletnich i starszych. Zawody przeprowadzono na Pływalni Olimpijskiej AQUA w Lublinie przy Alejach Zygmuntowskich 4. Organizatorami zawodów był: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ?Bystrzyca? w Lublinie. Spośród trzech styli pływackich, zawartych w regulaminie zawodnicy musieli wybrać dwa, w których odbyła się rywalizacja z podziałem na kategorie wiekowe i płeć. Warto nadmienić, że dzieci dziesięcioletnie były dopuszczone- zgodnie z regulaminem -do rywalizacji z grupą dzieci jedenastoletnich. Nasze miasto było reprezentowane przez Uczniowski Klub Sportowy ?Wodnik Krasnystaw? działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Reprezentacja składała się z jedenastu osób, a jej udział mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.

 

Zawody był trudne szczególnie dla dzieci dziesięcioletnich, które musiały rywalizować z dziećmi o rok od siebie starszymi oraz trzynastolatków i czternastolatków, którzy pływali w kategorii otwartej. Nie przeszkodziło to jednak w poprawieniu własnych rekordów życiowych i wywalczeniu bardzo dobrych miejsc. Na podium znaleźli się: Wojciech Sławacki 200 metrów stylem dowolnym ? III miejsce, Norbert Zacharzyński 50 metrów stylem grzbietowym ? I miejsce, Wojciech Sławacki 50 metrów stylem klasycznym i Michał Terlecki 50 metrów stylem klasycznym ? II miejsce, Paweł Korzeniowski 200 metrów stylem klasycznym ? II miejsce, Norbert Zacharzyński 100 metrów stylem zmiennym ? II miejsce, Anna Terlecka 200 metrów stylem klasycznym ? III miejsce. Wyniki pozostałych zawodników znajdują się na megatiming.pl

Gratulujemy zawodnikom udanego startu na sobotnich zawodach w Lublinie, bez względu na wyniki uzyskane we wszystkich konkurencjach należy potraktować te zawody jako kolejne doświadczenie sportowe, gdzie wygrana i przegrana mają swoja wartość podobnie jak mądry trening i odpoczynek w kształtowaniu zawodnika.

Andrzej Miciuła

Jesteś tutaj: Home Aktualności Znowu sukcesy !