Aktualności

Po wakacyjnej przerwie ruszyła Krasnostawska Liga Pływacka ?Szuwarek? 2015.

p9270100Czwartą Rundę Krasnostawskiej Ligi Pływackiej ?Szuwarek? przeprowadzono na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Zawody odbyły się w minioną niedzielę 27 września 2015 r. w godzinach od dziesiątej do dwunastej trzydzieści. Organizatorami zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw działający przy Zespole Szkół nr 1 oraz Miejski Ośrodek Sporu i Rekreacji. Ta cykliczna impreza sportowa mogła odbywać się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta

W niedzielnych zawodach uczestniczyło 151 zawodników z 16 klubów pływackich zrzeszonych w Lubelskim Okręgowym Związku Pływackim. Po raz pierwszy  w krasnostawskiej lidze uczestniczył nowopowstały Klub Sportowy Spartan Lublin. Najodleglejszym klubem, z którego przyjechali zawodnicy na zawody w Krasnymstawie był AZS AWF Biała Podlaska.

Rywalizacja sportowa odbyła się pod okiem Krasnostawskiej Podkomisji Sędziowskiej, której przewodniczyła sędzia klasy związkowej Pani Krystyna Dziedzina. Zawody przeprowadzone zostały seriami na czas. Rozstawienie zawodników  w poszczególnych seriach nastąpiło na zasadach ogólnych, zgodnie z przepisami PZP i FINA, zgłoszone czasy zawodników 10 letnich i starszych zostały zweryfikowane zgodnie ze swimrankigiem. Zawody rozegrane zostały w następujących kategoriach wiekowych, oddzielnie dziewczęta i chłopcy:

  • I kategoria    ?  rocznik 2008 i młodsi
  • II kategoria   ?  rocznik 2007
  • III kategoria  ?  rocznik 2006
  • IV kategoria  ?  rocznik 2005
  • V kategoria   ?  rocznik 2004 -2003
  • VI kategoria  ?  rocznik 2002 ?2001

Nagrodami w każdej rundzie ?Ligi Szuwarek? są dyplomy dla sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji. W klasyfikacji końcowej całej edycji ?Ligi Szuwarek? we wszystkich kategoriach wiekowych puchary i nagrody rzeczowe otrzymują trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników, tzn. tych, którzy w całej edycji uzyskali największe ilości punktów liczonych w każdej rundzie.

Program konkurencji Krasnostawskiej Ligi Pływackiej ?Szuwarek? obejmował dwadzieścia cztery serie, w których zawodnicy rywalizowali czterema stylami pływackimi na dystansach od dwudziestu pięciu do dwustu metrów, w zależności od kategorii pływackiej.

W czasie trwania rywalizacji sportowej uczestnicy uzyskali bardzo dobre wyniki w różnych kategoriach wiekowych w skali kraju. Należy podkreślić, że w zawodach uczestniczyli sportowcy, którzy zajmują w swoich kategoriach wiekowych czołowe miejsca w Polsce. Anna Terlecka ? uczennica naszej szkoły - może się  obecnie pochwalić najlepszym wynikiem w swojej kategorii wiekowej w Polsce na dystansie 100 m. stylem klasycznym ! W statystyce medalowej UKS Wodnik Krasnystaw zajął pierwsze miejsce wyprzedzając o cztery medale Olimpię Lublin. Szczegóły znajdują się na omega timing  w zakładce okręgowe.

Dobry występ krasnostawskich sportowców mógł mieć miejsce dzięki zaangażowaniu ich rodziców. Pływanie sportowe w Krasnymstawie rozwija się, ?głośno? o nim  w województwie i kraju dzięki wynikom sportowym. Należy też podkreślić, że nasze miasto będzie organizatorem rundy finałowej Wojewódzkiej Ligi Dzieci 11 ? 12 lat, która odbędzie się 28 listopada 2015 roku.

System szkolenia prowadzony przez klub sprawdza się i oby tak dalej !

 

                                                           Prezes UKS Wodnik Krasnystaw

                                                                       Andrzej Miciuła

{gellery solideshow=4000} szuwarek{/gallery}

Jesteś tutaj: Home Aktualności Po wakacyjnej przerwie ruszyła Krasnostawska Liga Pływacka ?Szuwarek? 2015.