Font Size

Profile

Ustawienia strony

Aktualności

Bałkańska przygoda

Atrakcją wyprawy na Bałkany było miasto Ohryd, wpisane na listę UNESCO. Miasto zachwyciło  młodych turystów wąskimi uliczkami i tarasowymi wzniesieniami i słynną twierdzą Cara Samuela, z której można było podziwiać przepiękny widok na miasto i Jezioro Ochrydzkie.

Niezapomnianych wrażeń uczestnikom wyjazdu dostarczyło zwiedzanie Tirany, stolicy Albanii. Spacer z przewodnikiem po centrum miasta obejmował wizytę na Placu Matki Teresy, przechadzkę wzdłuż głównego bulwaru, aż do placu Skanderberga. Po drodze uczniowie zobaczyli nowy Stadion Narodowy, budynki z czasów króla Zogu, włoskiej okupacji oraz komunizmu.

Bałkańską przygodę  zakończyliśmy w Skopje, stolicy Macedonii Północnej, która zaskakuje różnorodnością architektoniczną.  Znajdują się tam od starożytne zabytki i nowoczesne budowle. Do najsłynniejszych zaliczyć można Kamienny Most, Twierdzę Kale, Starą Część Miasta (Stara Čaršija), Plac Macedonia, Dom Matki Teresy, Muzeum Macedonii. Stolica Macedonii Północnej to miasto z bogatą historią, kulturą i niezwykłą atmosferą.

Wyjazd integracyjny do Macedonii Północnej i Albanii był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Młodzież miała okazję podziwiać piękne krajobrazy, zapoznać się z bogatą historią i kulturą Bałkanów. Była to nie tylko podróż pełna wrażeń, ale także okazja do nawiązania nowych przyjaźni  i pogłębienia więzi między uczniami z różnych szkół.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Bałkańska przygoda