• Wizyta przedszkolaków w Krasnostawskiej Jedynce ? ?W jesienny czas witamy Was"

  DSCN118723 i 24 listopada 2015 r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie odbyły się po raz czwarty "Dni otwarte dla przedszkolaków". Ta impreza na stałe weszła do kalendarza imprez szkolnych. Tegoroczne obchody "Dni otwartych" przebiegały pod hasłem: "W jesienny czas witamy Was". Naszą szkołę odwiedziły dzieci 5-letnie i 6-letnie ze wszystkich miejskich przedszkoli. Pani Dyrektor-Marzena Morylowska powitała serdecznie wszystkie dzieci i panie oraz zapoznała gości z harmonogramem ?Dni otwartych.? Przedszkolaki oglądały przedstawienie ,,Pożegnanie jesieni? w wykonaniu klas  drugich. W jesienną wycieczkę po lesie zabrała je Pani Jesień, która była ubrana w piękną suknię przyozdobioną liśćmi i jarzębiną. Uczniowie pięknie recytowali wierszyki i śpiewali jesienne piosenki. Dzieci  dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta żegnają jesień i przygotowują się do zimy oraz jak wygląda las jesienią. Przedszkolaki rozwiązywały jesienne zagadki, które zadawała im Pani Jesień. Wszyscy radośnie pożegnali jesień.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Podsumowanie Krasnostawskiej Ligi Pływackiej Szuwarek 2015

  W minioną niedzielę 22 listopada na basenie przy ulicy Piłsudskiego w Krasnymstawie odbyła się Szósta Finałowa Runda Krasnostawskiej Ligi Pływackiej Szuwarek 2015. Były to zawody, na których dokonano podsumowania całorocznej rywalizacji młodych sportowców z województwa lubelskiego. Organizacji zawodów podjęli się: Uczniowski Klub Sportowy ?Wodnik Krasnystaw? działający przy Zespole Szkół nr1 w Krasnymstawie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Liga pływacka odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 11 listopada ? Narodowe Święto Niepodległości

  20151110 090718 ,, Ziemio rodzinna, ziemio ojczysta,
  jesteś w powietrzu w wodzie i liściach.
  Tyś naszym domem, szczęścia iskierką
  i najpiękniejszą naszą piosenką...?  

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wycieczka do Kozłówki i powitanie sezonu zimowego na łyżwach

  DSCF5740Piękny i słoneczny dzień jesieni 20 listopada 2015 r. uczniowie klasy V a, VI a i VI c pod opieką p. Elżbiety Garbowskiej, p. Teresy Stasiak i p. Grażyny Wojtyny spędzili w Kozłówce. Majątek ten w latach 1799 - 1944 należał do Zamoyskich. Pałac okres świetności przeżywał za czasów Konstantego Zamoyskiego, który w 1903 r. założył tu ordynację.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Zdradzimy wam "SEKRET" ...

  DSC06993

  Ukoronowaniem festiwalu nauki w Jedynce był spektakl "SEKRET" w wykonaniu, absolwentów, uczniów i nauczycieli adresowany do Rodziców gimnazjalistów. Przedstawienie powstało w ramach współpracy szkoły z krasnostawską grupą PaT (Profilaktyka a Ty) działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • I Miedzyszkolny Festiwal Nauki "Będzie się działo!"

  ?DSC06865Odkrycie naukowe polega na tym,

  że widząc to, co wszyscy inni,

  dostrzega się to, czego nikt nie zauważył?

  19 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Festiwal Nauki ?Będzie się Działo !?.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Tydzień profilaktyki Żyj z pasją - bez dopalaczy

  DSC06670Mija kolejny dzień Tygodnia Profilaktyki "Żyj z pasją - bez dopalaczy". Poniedziałek upłynął pod hasłem - Bezpieczna droga do szkoły. Na parkingu szkolnym uczniowie razem z pracownikami Straży Miejskiej w Krasnymstawie pilnowali porządku i bezpieczeństwa, wręczali kierowcom uśmiechy lub ?odwrócone? buzie. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi kierujących pojazdami na prawidłowe parkowanie, na uświadomienie kultury zachowania się na szkolnym, ciasnym terenie. Zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości plac, braku miejsca dla wszystkich kierowców, ale zależy nam jednocześnie na wzajemnym szacunku i zwróceniu uwagi na innych. W szatni i przed szkołą uczniowie rozdawali ulotki dla rodziców, tematycznie związane z bezpieczeństwem.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • 2015 ? Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci 10 ? 11 lat

  20151114 10473414 listopada  2015 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci 10 ? 11 lat w pływaniu. Zawody odbyły się na olimpijskiej pływalni Aqua Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. W mistrzostwach miały prawo startu zawodniczki i zawodnicy, posiadający: aktualne badania lekarskie, urodzeni w roku 2005 i 2004, zgłoszeni przez kluby sportowe województwa lubelskiego,  posiadające licencje Polskiego Związku Pływackiego. Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Śniadanie daje moc !

  Dr Claun 00406 listopada braliśmy udział w programie Śniadanie Daje Moc . Gospodarzem śniadania była Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza w Krasnymstawie pod kierownictwem Pani Bożeny Dąbrowskiej. Do udziału w programie zaproszeni zostali uczniowie klasy 3a z Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie wraz z wychowawczynią Panią Renatą Suryś. Nad całością przygotowań kulinarnych czuwała Pani Agnieszka Pawlas wychowawca klasy kucharskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie wraz z uczniami .Punktualnie o godzinie 10 rozpoczęliśmy zajęcia od pogadanki na temat śniadania , jak ważny jest to posiłek i ile daje energii na cały dzień. Następnie dzieciaki przystąpiły do przygotowywania przepysznych i jednocześnie pomysłowychkanapek, past twarogowych, szaszłyków owocowych i sałatki wieloowocowej. Połączone zostało przyjemne z pożytecznym. Wszyscy pięknie przygotowywali posiłek a na sam koniec nastąpiła degustacja. Pyszota.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • ?Święto Pieczonego Ziemniaka? w klasach trzecich

  klasa95? ?. Warto przyjrzeć się jesieni,
  chociaż pustki czyni w lesie.
  Warto piękno jej docenić,
  zwłaszcza złotą polską jesień .?

         / Grzegorz Chomicz/

  Jesień to urokliwa pora roku, aby zwiedzić najbliższe, malownicze miejsca naszej okolicy. Jesienią szczególnie piękne są nasze lasy. Drzewa mienią się niezliczoną ilością kolorów. Na taką jesienną wyprawę do Nadleśnictwa Niemienice udali się uczniowie klasy III a, III b i III c. Głównym celem wycieczki była obserwacja lasu w jesiennej szacie.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wizyta przedszkolaków w Krasnostawskiej Jedynce - "Sportowo witamy, na przedszkolaków czekamy!"

       Dnia 5 i 6 listopada 2014r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie odbyły się po raz czwarty "Dni otwarte dla przedszkolaków". Ta impreza na stałe weszła do kalendarza imprez szkolnych. Tegoroczne obchody "Dni otwartych" przebiegały pod hasłem: "Sportowo witamy, na przedszkolaków czekamy".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Obchody Święta Niepodległości

  "Jedenasty listopada- dzień dostojny i poważny.
  Dla młodzieży i dla starszych
  dla każdego bardzo ważny.
  Tego dnia Ojczyzna nasza
  odzyskała swoją wolność,
  własny język, suwerenność,
  bezpieczeństwo, prawo, godność".

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • "Jedynka" świętuje Dzień Niepodległości!

  Każdego roku, jedenastego listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji, w naszej szkole odbył się koncert pieśni legionowych. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum wraz z nauczycielami zebrali się w hali gimnastycznej, by oddać hołd rodakom walczącym o wolność. Tam też przygotowana została specjalna dekoracja.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • Wyniki konkursu plastycznego - Jan Paweł II przyjaciel dzieci

  W październiku wspominamy wielkiego Polaka świętego Jana Pawła II. W związku z tym w naszej szkole odbył się konkurs w dwóch kategoriach, plastycznej  klasy  I-III, IV- V, oraz test wiedzy klasy VI szkoły podstawowej oraz I gimnazjum. Wyniki konkursu plastycznego -"Jan Paweł II przyjaciel dzieci"

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

 • AGRESJI I PRZEMOCY MÓWIMY NIE !

       AGRESJI I PRZEMOCY MÓWIMY NIE !

  P1240224Dziecko chce być dobre, Jeśli nie umie - naucz
  Jeśli nie wie - powiedz. Jeśli nie może - pomóż

  Janusz Korczak

  4 listopada 2014 r. w Zespole Szkół nr1 im. Adama Mickiewicza odbył się uroczysty apel profilaktyczny podsumowujący efekty udziału szkoły w ogólnopolskiej kampanii"Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014", a także zainaugurowano  przystąpienie uczniów klas piątych do programu edukacyjno - prewencyjnego "Żyj normalnie". Swoją obecnością na uroczystości zaszczycił nas Burmistrz Krasnegostawu pan Andrzej Jakubiec oraz pan Piotr Zadrąg przedstawiciel Policji.

  Zaloguj się, aby zobaczyć.

Jesteś tutaj: Home